SportTovábbjutásra esélyes a Koczka Kézisuli fiúcsapata

2013. február 23., szombat
 

Az Erima Országos Gyermekkézilabda Bajnokság első fordulóját egy győzelemmel és két vereséggel kezdték, március 2-án hazai pályán juthatnak tovább.

 

 

 

 

 

Szegeden az Etelka sori sportcsarnokban rendezték meg az Országos Gyermekbajnokság U8-as fiúk (2004, 2005-ös születésűek), Csongrád megyei döntőjének első fordulóját. A vásárhelyi csapat három nehéz mérkőzéssel kezdte a két fordulóból álló sorozatot.

 

Az elsőn, az esélyesebb Vörösmarty Mihály Általános Iskola ellen kevés hiányzott a nagy bravúrhoz, apróbb hibák és néhány játékos figyelmetlensége döntötte el a két pont sorsát. A mérkőzésen a védekezés remekül működött, illetve támadásban a Baranyi - Rákos duó számolatlanul lőtte a gólokat. A remek kezdés, a szoros küzdelem sokat kivett az együttesből, akik a Pick Szeged B csapata ellen, a mérkőzésen végig jelentősen a tudásuk alatt játszva kaptak ki.

A nap harmadik találkozóján már igencsak fűtötte a Kézisulis gárdát a bizonyítási vágy, és nem kegyelmeztek a Pick Szeged A csapatának. A győzelem a későbbiekben, a továbbjutás szempontjából igencsak fontosnak bizonyulhat. Március 2-án Hódmezővásárhelyen zárul a fiúk Csongrád megyei döntője.

A Koczka Gergő és Koczka Dorina által irányított együttes három nyerhető meccsen lép pályára a Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola sportcsarnokában, sorrendben a Zsombó SE, az Algyői SK és a Szentes SI gárdája ellen.

 

Koczka Gergő, a csapat vezetőedzője: "Gőzerővel készülünk a második fordulóra, hazai pályán szeretnénk kiharcolni a régió döntőbe jutást. Mindez egyáltalán nem ígérkezik könnyű feladatnak, ám a lehetősége a mi kezünkben van."

 

 

Algyői SK

-

Pick Szeged B

1:33

1:18

Koczka Kézisuli 

-

Vörösmarty Ált. Isk.

10:16

6:7

Pick Szeged B

-

Zsombó SE

26:11

14:5

Szentes SI

-

Algyői SK

22:11

14:3

Vörösmarty Ált. Isk.

-

Zsombó SE

19:7

11:3

Koczka Kézisuli 

-

Pick Szeged B

5:29

2:13

Algyői SK

-

Pick Szeged A

6:20

0:11

Szentes SI

-

Vörösmarty Ált. Isk.

6:27

5:13

Pick Szeged A

-

Koczka Kézisuli 

4:9

1:6

Zsombó SE

-

Szentes SI

14:14

7:8






 
 
Forrás: Koczka Kézisuli
 

Olvassa el ezt is!

Városi Sportnap 2012.

Városi Sportnap 2012.

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata hagyományos Városi Sportnapja volt pénteken délután. A díszvendég Cseh László világbajnok úszó volt. A díjazottak részletes listája!
Velencei gondolás a Lisztben

Velencei gondolás a Lisztben

Idén már nem igaz, hogy az egy négyzetméterre jutó hercegnők száma a farsangi jelmezversenyen a legnagyobb! Ez már végképp a múlté, hála a gazdag fantáziával megáldott szülőknek és kisdiákoknak. Képekke!
Újabb fejlemények kastély ügyben

Újabb fejlemények kastély ügyben

A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi mazsorettek Monzában
Vásárhelyi mazsorettek Monzában A hódmezővásárhelyi Crystal Dance Club Egyesület 24 versenyzővel, két koreográfiával képviselte Magyarországot.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Következik a Szabadság téri Óvoda
Következik a Szabadság téri Óvoda A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 
Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.