KözéletTermészetesen csak természetesen!

2011. november 16., szerda
 
Természetesen csak természetesen!

Az egészséges életmód jegyében, november 19-én kora délutántól a Mozaik Kamaraterem előterében közel tucatnyi kereskedés árui között válogathatunk. Gyógy- és egészségmegőrző teákat, biotermékeket, gyümölcsleveket is lehet majd kóstolni.

 

 

 

 

Vaga Gyöngyi a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ Natura-napjának szervezője a Vásárhelyi Híreknek elmondta, ennek a napnak valamennyi árusa, kiállítója az egészséges életmód elkötelezettje.

 

A délután két órakor nyíló Natura-nap vendégei komplex egészségfelmérést is kérhetnek. Az alternatív gyógymódok jegyében a gerincbántalmak kiváltó okának feltérképezésén, a terápia kialakításán kívül, lesz bioenergetikai állapotfelmérés Voll módszerével, BMI mérés, vagyis a testtömegindex-kalkulátor segítségével megtudhatjuk, hogy a testsúly ideális, vagy elhízott, esetleg túl sovány-e.

 

Vaga Gyöngyi arról is beszélt, hogy a délután folyamán a nagyterem színpadán egymást váltják a rendszeres testmozgásra ösztönző mozgásformák: köztük aerobik, fitness, zumba, jóga, meridián torna. Egy-egy gyakorlat bemutatója között az egészséges életmódra ösztönző rövid előadásokat hallgathatják meg a részt vevők.

 

Ismerve a természetes és biotermékek és az egészséges életmód iránt növekvő igényt, a november 19-i Natura Nap iránti érdeklődésben  nem lesz hiány.  

 

Olvassa el ezt is!

Vásárhelyi sportolókat méltattak

Vásárhelyi sportolókat méltattak

A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Júniusi légkondícináló felszerelése után nagy munkálatokkal folytatódik a BFMK színháztermének teljes felújítása.
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 

És ezt már olvasta?

Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.