Kék hírekTényleges életfogytiglant kapott a battonyai rém

2012. június 12., kedd
 
Tényleges életfogytiglant kapott a battonyai rém

Néhány ponton megváltoztatta, de döntően helybenhagyta a Szegedi Ítélőtábla Gyurisné dr. Komlóssy Éva vezette büntető tanácsa az emberölés és más bűncselekmények miatt Tóth István ellen indított büntetőügyben a Gyulai Törvényszék I. fokon kimondott ítéletét.

 

 

 


A táblabíróság a vádlott különös visszaesőnkénti elítélését mellőzte és az emberölés bűntettének előkészülete, valamint az erőszakos közösülés bűntettének kísérlete vonatkozásában a vádlottat, mint visszaesőt tekintette elítéltnek.

Nem változott az I. fokon kimondott életfogytig tartó szabadságvesztés büntetés, amelyből a vádlott feltételesen sem szabadulhat, vagyis a jogerős ítéletében is tényleges életfogytig tartó szabadságvesztés büntetést mondott ki az ítélőtábla.

Az ítélet indoklásakor elhangzott: tekintettel a vádlott előéletére, aki korábban is emberöléséért volt már elítélve, arra, hogy nem sokkal a feltételes szabadság letelte (2010. június 24.) után követte el az újabb, nagy tárgyi súlyú bűncselekményeket, valamint arra, hogy a vádlott pszichopátiás személyisége miatt fennáll a bűnismétlés veszélye, nem születhetett más ítélet, mint a tényleges életfogytig tartó szabadságvesztés büntetés.

Az ítélet jogerős, ellene fellebbezésnek nincs helye.  

 

Az idén 46 éves vádlott – akit 1996-ban aljas indokból elkövetett emberölés bűntette miatt jogerősen 15 év fegyházbüntetésre ítéltek, és büntetéséből feltételesen 2006-ban szabadult - előzetes letartóztatása előtt egy pulykatenyésztéssel foglalkozó battonyai kft.-nél dolgozott, mint állatgondozó. Törvényesen elvált, de korábbi házastársával, nem sokkal a válás után, 2008. februárjától ismét életközösséget létesített a nő battonyai házában. Az asszony súlyos mozgássérültségével összefüggő kiszolgáltatottsága miatt attól tartott, hogy a vádlott elhagyja, ezért azt is eltűrte, hogy T. István más, nála fiatalabb nőkkel, így D. M. sértettel és Sz. Z.-néval is szexuális kapcsolatot tartson fenn. D. M. sértett egyébként az egyes alkalmakkor anyagi ellenszolgáltatás fejében közösült a vádlottal, Sz. Z.-né pedig 2009. október elejétől 2009 december elejéig szívességből lakott T.-éknál.

 

2010. július 27-28-án (pontosabban nem meghatározható időpontban) a reggeli órákban a vádlott telefonon a lakásukra hívta D. M.-t, hogy 3 ezer forintért közösüljön vele. A sértett 9 óra körül meg is érkezett, ahol ekkor csak a vádlott tartózkodott. Közösülés közben a vádlott – nemi vágyának fokozása érdekében – a sértett nyakát szorongatta, majd egy erős mozdulattal megfojtotta a nőt. Amikor a vádlott észlelte, hogy a sértett meghalt, a holttestet a ház udvarára vitte, majd két zsákot ráhúzva a melléképület közelében elásta. A nyomozóhatóság a sértett holttestét 2011. március 29-én megtalálta.

 

 

2./ 2010. augusztus 25-én délelőtt a vádlott a munkahelye, a Battonya külterületén lévő pulykatelep bejáratánál állva észrevette a 17 éves M. E. sértettet, aki gyalogosan barátnőjéhez, L. Sz.-hoz tartott. Az ekkor 183 centi magas és 105 kilós vádlott a lányt, aki 167-170 centi magas és 51 kilogramm súlyú volt azzal az indokkal állította meg, hogy a lány édesapjának pulykát akar küldeni. Amikor a sértett a vádlott által a telepről kihozott pulykákat nem vette át, hanem megpróbált elmenni, a vádlott a lány karjait megragadta, majd a sértettet berántotta a telepre, és a sértett ellenállását legyűrve azzal a kijelentéssel, hogy „Kurva kell nekem!” a telep belső része felé rángatta. Eközben a sértett megpróbált védekezni, a vádlott arcába kapott, és segítségéért is kiabált, mire a vádlott megöléssel fenyegette meg, ha nem marad csendben.

A vádlottnak végül sikerült a pulykatelep egyik óljába vonszolni a sértettet, ahol a földre lökte, kezeit megkötözte, megpróbálta a sértettet gúzsba kötni. A vádlott végül a tervezett cselekményeit nem tudta befejezni, mert megzavarta M. Sz. és annak édesapja, L. Gy., akik a telep bejáratánál történteket távolról látva, és a sértett segélykiáltásait hallva érkeztek a helyszínre.

Amikor a vádlott meglátta őket, elengedte a sértettet, és utána szólt: „Ne haragudj! Hogy tudom ezt jóvá tenni?”, a szemtanúkat pedig arra kérte, hogy másoknak ne szóljanak a látottakról. Végül a sértett és törvényes képviselője 2010. augusztus 25-én a vádlott megbüntetésére magánindítványt terjesztett elő. A bírósági eljárás során a vádlott a sértettől bocsánatot kért, de ő a bocsánatkérést nem fogadta el.

A vádlott a nyomozati eljárás során valamennyi - a vád tárgyává tett – cselekmény elkövetését beismerte – áll az I. fokon eljáró bíróság ítéletében.

 

 

Aljas indokból, különös visszaesőként elkövetett emberölés bűntettében, emberölés előkészületében és erőszakos közösülés bűntettének kísérletében mondta ki bűnösnek a Gyulai Törvényszék 2012. február 10-én Tóth István (1966 – battonyai lakos) vádlottat. Ezért őt a bíróság – halmazati büntetésül – életfogytig tartó szabadságvesztés büntetésre ítélte, és 10 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. A bíróság kimondta: a vádlott feltételes szabadságra nem bocsátható (tényleges életfogytiglan).

Az ítélet ellen a vádlott és védője a büntetés enyhítése érdekében nyújtott be fellebbezést, így került az ügy a Szegedi Ítélőtáblára.

 
 
Forrás: Szegedi Törvényszék sajtószóvivő
 

Olvassa el ezt is!

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj

Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perc olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
Számítógépeket nyert a Corvin

Számítógépeket nyert a Corvin

A pályázat révén élményszerű formában ismerkedhettek a jövő munkavállalói a vállalkozási és gazdasági fogalmakkal.
A szezon legfontosabb győzelme

A szezon legfontosabb győzelme

A Vásárhelyi Kosársuli számára az volt a cél, hogy legyőzze hazai pályán a Nagykőröst.
Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva világ életében színházi fotós volt, dokumentálta a próbák folyamatait, a bemutatók sikereit, benézett a kulisszák mögé, az öltözőkbe.

 

És ezt már olvasta?

Vereség a rájátszás első meccsén
Vereség a rájátszás első meccsén Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás? A locsolkodás idején, amikor a piros tojás is gazdát cserélt, érdemes megtudnia honnan is ered ez a szokás? Na és a nyuszi mit keres itt?
 
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában A HSZC Corvin Mátyás Technikum és Kollégium, valamint a HSZC Eötvös József Technikum több mint kétszáz tanulója ismerkedett meg a kínai autógyárral.
 
Pert nyert a város a Volánnal szemben
Pert nyert a város a Volánnal szemben A Volánbusz felperesi minőségében közel 400 millió Ft-ot követelt, amit jogerős ítéletében a Szegedi Ítélőtábla elutasított.
 
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek

Ismét Baján rendezték meg a Magyarországi Német Általános Művelődési Központban a 9-10. évfolyamosok részére kiírt országos németversenyt.

 
Újabb Lynx harcjármű érkezett Vásárhelyre
Újabb Lynx harcjármű érkezett Vásárhelyre Az eszközbeszerzések azt a célt szolgálják, hogy az MH modern, ütőképes erőt képviseljen, felkészült legyen minden kihívásra - mondta a honvédelmi miniszter.