SportTalálkozás a koreai nagymesterrel

2012. november 5., hétfő
 
Találkozás a koreai nagymesterrel

Budapesten a Nemzeti Sportcsarnokban a sportág egyik legnagyobb személyisége, Kim Jong Dong  8. danos koreai nagymester tartott szemináriumot.

 

 

 

 

 

A Magyar Taekwondo Szövetség és a KUKKIWON (The World Taekwondo Headquarters) közös szervezésében november 3-án és 4-én reggeltől-estig, kisebb szünetekkel tartottak edzéseket, ahol nemcsak az edzők, mesterek vehettek részt, hanem már a piros övesek is. Nem mindennapi lehetőség nyílt a gyakorlásra mindazoknak, akik a közeljövőben szeretnének központi övvizsgára jelentkezni. A taekwondo sport igazi Közép-európai elkötelezettjei számára ilyen alkalom legutóbb májusban Bécsben volt és most. Jellemző, hogy a szemináriumra még Szerbiából is érkeztek sportolók.  

Hódmezővásárhelyről a HWARANGDO SE. mesterei és tanítványai sem hagyhatták ki a különleges lehetőséget. Balázs Éva 4. danos mester, Kopasz Attila 2.danos mester, Csernák Attila 1.kup és Dobó Anita  2.kup vettek részt.

Kopasz Attila beszámolója szerint, a nagymester fantasztikus és remek hangulatú edzésein több alkalommal is dicsérte a cadet korosztályú Dobó Anita versenyzőt!

 

Amíg a hwarangdosok egy része a szemináriumon képezte magát, addig a magyar válogatott csapat a határon túl töltött edzésekkel teli napokat. A Londoni Olimpián aranyérmet szerzett szerb Milica Mandic taekwondo versenyző meghívására a magyar válogatott 4 napos edzőtáborozásra Szerbiába utazott. A válogatott tagjaként a hódmezővásárhelyi Néma Norbert is a részt vett a több napos kemény, színvonalas edzőtáborban.

 

November 10-én Bordányban rendezik meg a Nyílt Harcművészeti Szemináriumot immár 4. alkalommal. Itt a vásárhelyi egyesület vezetője, Kopasz Attila hapkidot és taekwondot fog oktatni.

 

Olvassa el ezt is!

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 

És ezt már olvasta?

Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.