
Kedden este érkezett a jelzés az egyik hódmezővásárhelyi nagyáruházból, hogy a bent lévők szúrós szagot éreznek. Hódmezővásárhelyi tűzoltók azonnal a helyszínre siettek, az áruházat kiürítették, és műszeres mérést végeztek az áruház teljes területén és tetőszerkezetén.
A helyszínre érkezett az áruház hűtőinek szervizelését végző cég is, akik átvizsgálták a berendezéseket, azonban az ő műszereik sem mutattak ki egészségre ártalmas anyagot.
A vizsgálat elvégzése után a vevőket és az eladókat visszaengedték az áruházba. Nyolc személy érzett panaszokat, akiket a mentők a Hódmezővásárhelyi Erzsébet Kórház sürgősségi osztályára szállítottak, s mivel a friss levegő hatására panaszaik elmúltak, a vizsgálatot követően valamennyien elhagyhatták a kórházat.