KözéletSzombattól lehet korizni a Kossuth téren

2011. december 1., csütörtök
 
Szombattól lehet korizni a Kossuth téren

"Már a gondolat is boldoggá tesz, hogy a Kossuth téren majd körbeállják a feldíszített karácsonyfát", mondta Ónódi Szűcs Imréné. A város ünnepi büszkesége eddig a Takács Ferenc utca 2. számú ház kertjében állt, azonban a nyugdíjas hölgy a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a Szuperinfóban olvasta a Polgármesteri Hivatal felhívását és rögtön eszébe jutott a kétemeletes lakóépület előtt magasodó fenyőfája.

 

 

Arra a kérdésre, hogy mennyi idős lehet a 10-12 méteres fa, azt mondta, 12 éve költöztek oda és akkor a fa másfél méteres lehetett. Azt is mondta, a szép formájú, terebélyesedő fa egy kicsit már zavaró volt, de eszébe sem jutott a kivágása, egészen addig amíg a város felhívását nem elolvasta. Elérzékenyülve mondta, nagyon szereti a fiatalokat és gyakran kimegy majd a Kossuth térre. "Már a gondolat is boldoggá tesz, hogy a Kossuth téren majd körbeállják a feldíszített karácsonyfát," tette hozzá.

A Kossuth tér szombaton délelőtt már megtelik zsibongó gyerekekkel, ugyanis akkor nyit a jégpálya, amelyet ismét a régi helyén állítottak fel.

2006 óta, a hagyományokhoz hűen a használata díjmentes, de csak a vásárhelyieknek. Ezért aztán nem érdemes otthon felejteni a lakcímkártyát, amit az eddigi tapasztalatok szerint a kisebb gyerekektől eddig sem kérték. Naponta 10-től 20 óráig nyitva lesz és aki közben meleg teára, vagy egyéb ételre-italra vágyik, 5 különböző helyen veheti meg. A vendéglátóhelyek mellett, idén mindössze 7 árusítóhelyre volt foglalás. Ebben a számban már benne vannak a szintén minden évben megszokott kitelepülő karitatív szervezetek is. A Vásárhelyi Híreknek a régióban rendszeresen vásározók elmondták, a mai gazdasági helyzetben az eladásból szinte képtelenség az ilyenkor felsrófolt helybérleti díjat kitermelni, nem hogy még tisztes haszon is legyen. Szomorú summázatként még az is elhangzott: a mai világban kétszer is meggondolja magát valaki, hogy karácsonyra dísztárggyal lepje meg szeretteit.

 

Olvassa el ezt is!

Már megint... és még meddig?

Már megint... és még meddig?

A kerékpárosok közül sokan még a jobbkéz szabállyal sincsenek tisztában, sőt a zebrán való áthaladás szabályával sem.
Tanévnyitó az MGK-n

Tanévnyitó az MGK-n

Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
 

És ezt már olvasta?

Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.