GazdaságSzeretetközpontúság és szolidaritás

2014. október 2., csütörtök
 
Szeretetközpontúság és szolidaritás

Az Erzsébet- program eredményeit népszerűsítő roadshow 17. állomásaként október 2-án Hódmezővásárhelyen tartottak előadásokat és sajtótájékoztatót.

 

Fotó: VH


A napokban egy, az MTI-hez eljuttatott közlemény leszögezi: a kormány minden fórumon kiáll az Erzsébet-program mellett, amely a társadalmi szolidaritás egyik legsikeresebb programja Európában. Az étkezési utalványokból származó bevételek ma már nem a multinacionális vállalatok extraprofitját gyarapítják, hanem az Erzsébet-programot erősítik, amely több tízezer hátrányos helyzetű gyermek, idős ember és fogyatékkal élő állampolgár üdülését teszi lehetővé - áll a közleményben.

 

Erről igyekeztek meggyőzni a sajtó képviselőit október 2-án, az eddig 16 várost érintő roadshow következő helyszínén a hódmezővásárhelyi Városházán. Guller Zoltán, a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kuratóriumának elnöke, Juhász Tünde kormánymegbízott, Almási István polgármestere, valamint Kakas Béla, Sándorfalva polgármestere a program sikeréről a nehéz anyagi helyzetben lévő családok gyermekeinek üdülési lehetőségéről beszéltek.

Számadatokat is soroltak, amely szerint idén 400 ezren vettek részt a programban, közülük 180 ezer gyermek, 100 ezer nagycsaládos és ugyanennyi nyugdíjas, 80 ezer hátrányos helyzetű 9-14 éves gyermek üdült az Erzsébet Táborokban. A sajtótájékoztatón elhangzott, nagyszerű lehetőség és maradandó élmény az Erzsébet Tábor azoknak a gyerekeknek, ahol a család anyagi körülményei nem teszik lehetővé a nyaralást. Az Erzsébet program egyenlő a szeretetközpontúsággal és a szolidaritással, hallottuk a sajtótájékoztatón.   

 

A KSH legutolsó adatai szerint 2012-ben a teljes népesség 14,0%-a tekinthető relatív jövedelmi szegénynek, azaz 1 millió 379 ezer ember élt olyan háztartásban, ahol a háztartás jövedelme nem érte el relatív szegénységi küszöböt.

3,3 millió főre nőtt a tavalyi évre az Eurostat adatai szerint Magyarországon azok száma, akiket szegénység vagy társadalmi kirekesztettség kockázata fenyeget.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Pásztorünnep és dorombtalálkozó a hétvégén a Tájházban

Pásztorünnep és dorombtalálkozó a hétvégén a Tájházban

Október 3-án, pénteken délután 3 órától Pásztorünnepet, míg szombaton 14 órától Dorombtalálkozót rendeznek Hódmezővásárhelyen.

Péntektől Őszi Hetek Vásárhelyen

Péntektől Őszi Hetek Vásárhelyen

Október 3-án kezdődik az idei Őszi Hetek Hódmezővásárhelyen. A programsorozathoz a város valamennyi kulturális intézménye csatlakozik. Az egy hónap részletes programjával!
Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
Befürödhetünk a szökőkutakkal

Befürödhetünk a szökőkutakkal

A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 

És ezt már olvasta?

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 
Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.