SportSzép vásárhelyi vívósikerek az újonc Magyar Bajnokságon

2013. május 28., kedd
 
Szép vásárhelyi vívósikerek az újonc Magyar Bajnokságon

Május 25-26-án rendezték az újonc korosztályú tőrözők számára a sportág idei legrangosabb hazai eseményét, a Vívó Magyar Bajnokságot. A kétnapos versenyt budapesti Törekvés Egyesület Sportcsarnokában renedzték.

 

 

 

 

A hódmezővásárhelyi Csomorkány SE vívói először szombaton léptek a pástra. A versenyen 42-en indultak el, a csoportkör után pedig 32 vívó már ki-ki asszót vívott a továbbjutásáért. A verseny lebonyolítása egyébként megegyezett a nagy világversenyek rendjével, azaz egy csoportkör levívása után már az egyenes kieséses tábla következett.

 

Magyary Ágnes edző tanítványai közül, Makó András, Tóth Gergely, Héjja Alex, Kotormán Viktor és Miskolczi Tamás bekerült az egyenes kieséses szakaszba, és közülük legmesszebb Makó András jutott, hiszen kiegyensúlyozott, okos vívással meg sem állt a legjobb 8 versenyző döntőjéig. A negyeddöntőben sajnos a lendület elfogyott, a Budapesti Honvéd versenyzője András útját állta, aki a végelszámolásnál a 7. helyért járó érmet vehette át. A többiek közül Tóth Gergely a 16 közé jutott, míg a másik három vásárhelyi versenyzőnek nem sikerült továbblépni.

Délután a 22 lány között egyetlen vásárhelyi, Pósa Szonja volt csak érdekelt. Szonja a saját csoportját veretlenül megnyerve magabiztosan került a főtáblára, ahol a legjobb 8 között a negyeddöntő számára is a végállomást jelentette, s végül 5. helyezettként vehette át a jól megérdemelt medált.

 

Vasárnap délelőtt csapatversennyel folytatódott a versengés. A vásárhelyi színekben csak a fiúk voltak érintettek, akik a Makó András, Tóth Gergely, Kotormán Viktor és Miskolczi Tamás összeállításban léptek pástra a legjobb 8 csapat versenyében. A csapatverseny egyébként a végletekig kiélezett, idegtépő izgalmakat hozott a vásárhelyiek – de valószínűleg az ellenfelek – számára is, hiszen az eredmények erről árulkodnak. Először a BSE csapatával vívtak a csomorkányos fiúk, ahol a vívóidő letelte után, az eredmény 41-41 volt, ami egyperces hosszabbítást jelentett. A sorsolás a vásárhelyieknek kedvezett, vagyis ha nincs találat, a döntetlen a vásárhelyiek továbbjutását jelentett volna. A fiúk azonban nem bízták a véletlenre, és egy gyors találattal, 42-41-es eredménnyel az elődöntőbe jutottak, ahol a Budapesti Honvéd csapata várt rájuk. Ez a mérkőzés is ide-oda „billegett” a két csapat között, aminek köszönhetően az utolsó pár asszója előtt 31-31 volt az eredmény. Sajnos a fővárosiak fejben jobban viselték a terhet, így a vége 37-34 lett, ami azt jelentette, hogy a Csomorkány SE fiúcsapata a bronzéremért szállhattak csatába. Következett a Szigetszentmiklós csapata, akiket végül drámai végjátékban 33-32 arányban múltak felül és így a dobogó harmadik fokára állva fejezték be a Magyar Bajnokságot.

 

Mind az egyéniben, mind a csapatban elért helyezés értékét növeli, hogy igen erős mezőnyben sikerült azokat megszerezni, és a vidéki csapatok közül is az élmezőnyben végezni.

Szintén a hétvégén rendezték a bambi korosztályú vívók versenyét Budapesten, ahol két vásárhelyi is elindult: Varga Tóth Blanka 10., míg Szögi Richárd a 17. helyen végzett.

 

Olvassa el ezt is!

Támogatják az átállást a digitális tévézésre

Támogatják az átállást a digitális tévézésre

Hódmezővásárhely és környéke a digitális átállás első ütemébe esik. Időszerű megtenni a szükséges lépéseket, hogy augusztus elsejétől is lehessen otthon tévézni.
Kerékpárverseny Vásárhely belvárosában

Kerékpárverseny Vásárhely belvárosában

Látványos, többkörös cross country mtb kerékpárversenyt rendeznek június 2-án Hódmezővásárhely sétálóutcájában. 730 méteres izgalmas vonalvezetésű pályát alakítanak ki.
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja

Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja

Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
Vásárhelyi sportolókat méltattak

Vásárhelyi sportolókat méltattak

A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
 

És ezt már olvasta?

Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.