Kultúra, oktatásSzép Magyar Beszéd vásárhelyi különdíjasa

2012. május 24., csütörtök
 
Szép Magyar Beszéd vásárhelyi különdíjasa

Az idén 47. alkalommal került sor a Szép magyar beszéd verseny megrendezésére. A döntő feltételeinek biztosítását most is a Kazinczy Ferenc Gimnázium vállalta magára Győrött.

 

 

Képünkön középen Szűcs Petra

 

 

A Kazinczyról elnevezett versenyt Péchy Blanka színművésznő 1960-ban tett alapítványa indította útjára. A döntőben mindig csak azok a középiskolások vehetnek részt, akik a korábbi években még nem nyerték el a Kazinczy-díjat.

A versenyen 130 gimnáziumi és szakközépiskolai, valamint 26 határontúli diák vett részt. A szakközépiskolások és gimnazisták két csoportra bontva, összesen 3 kategóriában versenyeztek.

Ahogy Kazinczy mondta: „Szólj, s megmondom ki vagy.” A versenyen a középiskolai tanulók az értő és értető felolvasás, a „szépen beszélés” tudományát mutathatták meg társaiknak és a neves nyelvészekből is álló szakmai zsűrinek.

 

Szűcs Petra, 11.B osztályos tanuló, a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium diákja az Anyanyelvápolók Szövetségének különdíját vehette át. Felkészítő tanára Simon Ferenc.

 

Olvassa el ezt is!

A roma holokauszra emlékeztek

A roma holokauszra emlékeztek

Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 

És ezt már olvasta?

Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.