KözéletSport - Taekwondo még egy szinttel feljebb

2011. július 12., kedd
 

A Világ Taekwondo Szövetség és a Kyung Hee Egyetem közös szervezésében közel egyhónapos küzdő-edzői továbbképzésen vettek részt a Máté testvérek. A vásárhelyi sportolók sikeres diplomavizsgát tettek.

 

 

 

A „tae” rúgást, a lábtechnikák összességét jelenti, a „kwon” az ököl illetve a kéztechnikák összefoglaló neve, a „do” jelentése út, művészet. Vagyis a Taekwondo szabadon fordítva: a lábbal és kézzel való küzdés művészete. Ennek magas szintű művelését bizonyították a Máté testvérek idén is, a három hetes Dél-koreai továbbképzés végén sikerrel teljesített minősítő vizsgájukkal. Tájékoztatásuk szerint a Világ Taekwondo Szövetség és a Kyung Hee Egyetem közös szervezésében közel egyhónapos küzdő-edzői továbbképzés diplomavizsgája taekwondo aerobikkal kezdődött. Két betanult gyakorlatsorozatot kellett előadni. A formagyakorlat vizsgák előtt koreai nyelvből is volt számonkérés. Az első feladatban koreai szavakat kellett felismerni, majd egy bemutatkozást kértek. A küzdelmi vizsgákat az 50 éves Chang mester vezette. Az utolsó bemutató előadásban Máté Zsolt deszkatörés-sorozatot mutatott be. Ahogy fogalmaztak, egy igazi finálét láthatott a vizsgabizottság.

 

Olvassa el ezt is!

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

Befürödhetünk a szökőkutakkal

Befürödhetünk a szökőkutakkal

A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 

És ezt már olvasta?

Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.