KözéletSport - Sikerekben úszva

2011. február 28., hétfő
 
Sport - Sikerekben úszva

A Hód Úszó SE kiválóan szerepelt az igen erős mezőnyben. 11 arany, 6 ezüst és 7 bronzéremmel a csapatverseny harmadik helyén végzett.

 

 

Hódmezővásárhelyen a Gyarmati Dezső Uszodában február 26-27-én rendezett Tavaszváró Nemzetközi Úszóversenyre 3 országból érkeztek versenyzők. A hazai 30 egyesület mellett a határon túlról Pitesti, Arad, Novi Sad úszói vettek részt a két napos viadalon. Az 512 résztvevő úszó összesen 1550 rajtot vett.

Idén először versenyeztek a budapesti Jövő SC-Veolia válogatott sztárjai. Rajtkőre állt többek között Verrasztó Dávid, Verrasztó Evelin, Joó Sára, Mutina Ágnes, Biczó Bence, Molnár Ákos, Jakabos Zsuzsanna is. Utóbbi a 200 méteres gyorsúszást a világ idei 7. legjobb időeredményével teljesítette. A versenyen a Szegedi Úszó Egylet válogatott kerettagjai is részt vettek és szép sikereket értek el.

A verseny a Hód Úszó SE legfiatalabb úszóinak bemutató számával kezdődött. Kőhegyi Ferenc tanítványai először ugrottak vízbe versenykörülmények között, melyet a lelkes közönség tapssal jutalmazott.

A Hód Úszó SE kiválóan szerepeltek az igen erős mezőnyben a hazai versenyén. 11 arany, 6 ezüst és 7 bronzéremmel a csapatverseny 3. helyén végezett.

Külön említést érdemel Oláh Norbert, aki minden számában a dobogó legfelső fokán állt, így 4 aranyéremmel a csapat legeredményesebb versenyzője lett. Kimagaslóan teljesített még Szentkereszty Cecília (2 arany, 1 ezüst, 1 bronz), Sipos Zoltán (2 arany 1 ezüst, 1 bronz), Sipos Gábor (1 arany, 1 ezüst, 1 bronz), Szabó Bence (2 bronz) valamint Kovács Norman (1 ezüst)

 

Aranyérmet szerzett:

Szentkereszty Cecília 200 gyorson, Oláh Norbert 50 gyors, 100 mell, 50 hát és 50 mell versenyszámokban, Sipos Zoltán 50 és 100 mellen, Sipos Gábor 100 mellúszásban, a 4x100-as vegyesváltó(Köteles Dávid, Szabó Tamás, Ambruzs Gábor, Jákri Dániel), a 4x100-as gyorsváltó(Keresztesi Márkó, Martonosi Árpád, Kendi Péter, Korsós Kristóf) és a 4x200 m-es gyorsváltó(Szabó Tamás, Martonosi Árpád, Korsós Kristóf, Köteles Dávid)

 

Ezüstérmes:

Sipos Zoltán 50 gyorson, Szentkereszty Cecília 200 vegyesen, Sipos Gábor 50 mellen, Kovács Norman 200 m mellen , a 4x100 m-es vegyesváltó (Kerecsen Kincső, Juhász Nóra, Csényi Lívia, Kerecsen Gerle) és a 4x200 m-es leány gyorsváltó (Csókay Lenke, Baricsa Alexandra, Tompai Emese, Nagygyörgy Nikolett)

 

Bronzérmes:

Szabó Bence 50 gyorson és 100 mellen, Szentkereszty Cecília és Süli Ákos 200 m mellúszásban, Sipos Zoltán és Sipos Gábor 50 m háton, valamint a 4x100as fiú vegyesváltó (Kendi Csaba, Hös Nimród, Vándor Tamás, Szunyi Ákos) és a 4x200 m-es fiú gyorsváltó (Süli Ákos, Hös Nimród, Vándor Tamás, Szilágyi Loránd)

 

A csapat edzői: Kőhegyi Ferenc, Csókay Miklós, Kiss László, Olaszné Bajusz Andrea és Tóth Tibor

 

Olvassa el ezt is!

Megújulhat a Városi Könyvtár

Megújulhat a Városi Könyvtár

100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata

A romániai forradalom vásárhelyi áldozata

A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?

Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?

A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 

És ezt már olvasta?

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 
A szalonczukkedli rágcsálás napjai
A szalonczukkedli rágcsálás napjai Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része? Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
 
Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.