KözéletSport - Nyírerdő Nagydíj vásárhelyi sikerekkel

2011. május 12., csütörtök
 

Egy speciális lövész szakág, a Field Target puskásai mérték össze tudásukat a hétvégén Debrecenben. Vásárhelyi versenyzők  is neveztek.

 

 

 

 

Több mint hatvanan vesznek részt a nemzetközi versenyen. Hagyományteremtő szándékkal rendezték meg a „NYÍRERDŐ Nagydíj 2011” nemzetközi Field Target lövészversenyt  Debrecenben

 

A helyszín, a Bánki Tájház és Arborétum nem volt ismeretlen a versenyzőknek, hiszen tavaly októberben ugyanitt volt a szakág világbajnoksága. Egyébként az volt az első alkalom, amikor Magyarország adhatott otthont a világversenynek. Az idehaza 2005 óta űzött szakágban az erdőkben vagy mezőkön elhelyezett, acéllemezekből készült (például nyulat, mókust, patkányt ábrázoló) bukócélokat kell eltalálni – speciális, rugós- illetve sűrített levegővel működő légpuskával. Jelenleg mintegy 30 országban űzik ezt a sportágat.

A mostani – Magyar Kupa fordulóval összekapcsolt – kétnapos versenyre 63-an neveztek, még Bulgáriából és Szlovákiából is érkeztek lövészek. A hazai puskásokat a debreceniek mellett püspökladányiak, budapestiek, érdiek, miskolciak, és hódmezővásárhelyiek képviselték. Mind a NYÍRERDŐ Nagydíjon, mind a Magyar Kupában négy kategóriában mérték össze tudásukat a versenyzők.

A vásárhelyiek eredményei:

Horváth Zsolt: Nyírerdő nagydíj HFT visszarúgásmentes 7,5J kategóriában  4. helyezett, HTF Magyar Kupa 3. forduló HFT visszarúgásmentes 7,5J kategóriában 3. helyezett

Szabó János: Nyírerdő nagydíj HFT visszarúgásos 7,5J   I. helyezett, 

 

Olvassa el ezt is!

Holttestet találtak a leégett vásárhelyi tanyaépületben

Holttestet találtak a leégett vásárhelyi tanyaépületben

A Csomorkányi úton lévő ötven négyzetméteres házhoz három járművel vonultak a tűzoltók.
Dühös lett – közlekedési tábla, Fidesz iroda üvege bánta

Dühös lett – közlekedési tábla, Fidesz iroda üvege bánta

A bíróság garázdaság és rongálás vétségében mondta ki bűnösnek mint különös visszaesőt, és a szabadságvesztés mellett, az okozott kárt is meg kell téríteniw.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

2025. 16. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?

Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?

A locsolkodás idején, amikor a piros tojás is gazdát cserélt, érdemes megtudnia honnan is ered ez a szokás? Na és a nyuszi mit keres itt?
 

És ezt már olvasta?

A Sopron ellen a 7. helyért
A Sopron ellen a 7. helyért Budafokon zárta a rájátszás második körét a Vásárhelyi Kosársuli. Egy bravúros győzelem esetén az 5. helyért játszhattak volna Borbáthék.
 
Mindjárt itt a Deja vu
Mindjárt itt a Deja vu A DEJA VU Fesztivált 2025. június 6-7-8. között rendezik meg Szegeden, a pünkösdi hosszú hétvégén. Már ismertek az előadók nagy része.
 
Nagyszerű eredmény Londonban
Nagyszerű eredmény Londonban A Nemzetközi Nyílt Poomsae Taekwondo Bajnokságon a vásárhelyi László Alexa is részt vett. A mezőny legnépesebb kategóriájában dobogó lett.
 
Troll szobor a Kása erdőben
Troll szobor a Kása erdőben Thomas Dambo dán újrahasznosító művész készít trollszobrot. Viták kereszttüzében döntöttek arról, hogy 32 millió forintot fordít a város önkormányzata.
 
Már csak az 5-8. helyért folynak a meccsek
Már csak az 5-8. helyért folynak a meccsek A Budafokot fogadta a Hódtói Sportcsarnokban a Vásárhelyi Kosársuli.Tizenkét pontos hátrányból várja a visszavágót az 5-8. helyért zajló rájátszás első körében.
 
A szakmai elkötelezettséget díjazták
A szakmai elkötelezettséget díjazták Április 30-án délelőtt ünnepi díszközgyűlés keretében Mátray Attila–díjjal tüntették ki Rácz-Káté Mónikát sokrétű szakmai tevékenysége elismeréseként.
 
Csomorkány SE sikerek a Vidékbajnokságon
Csomorkány SE sikerek a Vidékbajnokságon Korosztályos Vívó Vidékbajnokság rendeztek Zalaegerszegen. Két aranyérmet nyert Spissák Dalma.