GazdaságSosem találnád ki, hol keresnek a legtöbbet Magyarországon

2012. március 21., szerda
 
Sosem találnád ki, hol keresnek a legtöbbet Magyarországon

A 19 megye és Budapest közül Csongrád megye hátulról az ötödik, vagy ha úgy tetszik, a 16. az átlagfiztések rangsorában.  A fővárosban bruttó 263 ezer forint volt az átlagfizetés 2011-ben, Nógrád megyében viszont csak 150 ezer.

 

 

 


Átlagosan 212 600 forint volt 2011-ben a bruttó fizetés Magyarországon a Workania állásportál által működtetett Fizetesek.hu által végzett felmérés szerint. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) nyilvántartása szerint viszont ennél jóval kevesebb, 197 883 forint volt a tavalyi bruttó átlagkereset. A statisztikai hivatal a költségvetési intézményeknél, valamint a versenyszférában az 5 főnél többet foglalkoztató cégeknél vizsgálja a kereseteket.

 

Budapesten volt a legmagasabb, 263 ezer forint a bruttó átlagfizetés. Ezzel szemben a megyék közül mindössze három lépte túl a 200 ezres álomhatárt: a legmagasabb Komárom-Esztergom megyében volt, 212 800 forint. Fejér megyében 208 400 forintos fizetéssel, majd Győr-Moson-Sopronban volt még 200 felett az átlagos bruttó: itt 204 500 forintos átlagfizetés lett a felmérés eredménye.

 

A legrosszabb a helyzet Békés és Nógrád megyében, hiszen előbbiben 158 900 forint, utóbbiban pedig 150 400 volt az átlagos bruttó a Workania sajtóközleménye szerint. Az ország többi megyéjében átlagosan 160 és 170 ezer forint körül mozogtak a bérek.

 

A nagyvállalatok országszerte is jobban megfizetik a dolgozóikat: a 250-1000 főt foglalkoztató cégek esetében ugyanis Győr-Moson-Sopron, Zala, Pest, Vas, Fejér, Komárom-Esztergom, Veszprém, Somogy, Hajdú-Bihar, Bács-Kiskun és Tolna megyében is 200 ezer forintot meghaladó átlagbérek mutatkoztak. Ezeknél a cégeknél szintén csak Nógrád megye az utolsó, átlagosan 170 ezer forintos fizetéssel.

A legalább 50 alkalmazottal dolgozó középvállalkozások esetében már csak a Budapesti és Pest megyei bérek lépik túl a 200 ezer forintos határt. A kevesebb, mint 20 munkavállalóval rendelkező cégek esetében a legtöbbet a Győr-Moson-Sopron (170 ezer forint), a Hajdú-Bihar (167 ezer), Fejér (163 ezer) és Komárom-Esztergom megyei (161 ezer) munkaadók adják, a többi megyében 130-140 ezer forint közötti összeget fizetnek átlagosan.

 
 
Forrás: fizetések.hu
 

Olvassa el ezt is!

Nyert a Kosársuli az egriek ellen

Nyert a Kosársuli az egriek ellen

Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

Bölcsödék, óvodák fejlesztése

Bölcsödék, óvodák fejlesztése

Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
Készül a monográfia újabb kötete

Készül a monográfia újabb kötete

A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.