GazdaságSófalvy–díj 2014

2014. április 27., vasárnap
 
Sófalvy–díj 2014

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara idén Dr. Forgács Barnabásnak, a Bábolna Tetra Kft. főgenetikusának ítélte a Sófalvy Ferenc-díjat a baromfitenyésztés területén végzett kiemelkedő oktatási, kutatási, továbbá fajtanemesítési és fajtafenntartási tevékenység elismerésére.

 

 

 

Dr. Forgács Barnabás 1943-ban született. Egyetemi tanulmányait 1962 és 1966 között végezte Mosonmagyaróváron és Gödöllőn. Szakmai munkája összeforrt Bábolnával, kiemelkedő szakmai szerepet játszott abban, hogy Bábolnára a világ tojóhibrid tenyésztő központja egyikeként tekinthessünk. Ez azért különösen jelentős, mert a világban alig vannak tenyésztő központok. 

 

Forgács Barnabás előbb a tyúkfélék takarmányozása területén vált hazai és nemzetközi szaktekintéllyé. Nagy szerepe volt abban a zökkenőmentes átállásban, amikor az EU tiltotta az állati eredetű takarmányok etetését a baromfitenyésztésben, az árutermelésben.

Egy évtizede körül irányítja a TETRA hibridek tenyésztését. Főgenetikusként óriási a szerepe abban, hogy szinte egyedülállóan a hazai állattenyésztésben, a TETRA hibridek állják a versenyt a világ legerősebb tenyésztőközpontjaival is.

Mint az a díjátadás kapcsán elhangzott, szakmai tevékenysége alapján a Kuratóriumnak meggyőződése, hogy Dr. Forgács Barnabás kitüntetésével a Sófalvy Ferenc Vándordíj méltó helyre került.

 

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara által alapított  vándordíj egy gránit kocka talapzaton álló bronz körplasztika, mely egy kendermagos kakast ábrázol. A vándordíj mellett a kitüntetett egy 10 cm átmérőjű bronz plakettet is kapott, mely néhai Sófalvy Ferenc arcképét ábrázolja.

A díjat április 26- án az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokon dr. Horváth József, a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar dékánja, valamint özvegy dr. Sófalvy Ferencné adta át.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Az országos eredmények a legjobb reklám

Az országos eredmények a legjobb reklám

A Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskola történetében a tanulók idén rekordszámú helyezést értek el az országos döntőkben. Nagy képpel!
Itt az új földtörvény

Itt az új földtörvény

A magyar termőföld 80 százaléka ne a nagyüzemek használatában, hanem a családi gazdaságok művelésében legyen.
Tanévi menetrend 2025-2026

Tanévi menetrend 2025-2026

A Magyar Közlöny legfrissebb számában megjelent a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
Új parancsnoka van a vásárhelyi dandárnak

Új parancsnoka van a vásárhelyi dandárnak

Augusztus 9-én a dandárparancsnokság állománygyűlésén új parancsnok vette át a csapatzászlót és az alakulat vezetését a hódmezővásárhelyi Zrínyi Miklós-laktanyában.
 

És ezt már olvasta?

Átadták a Boldog Gizella-díjakat
Átadták a Boldog Gizella-díjakat A Polgári Hódmezővásárhelyért Alapítvány elismerését 19-én este adták át a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Ünnepség Hódmezővásárhelyen
Ünnepség Hódmezővásárhelyen Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
 
Átadták a belvárosi parkot
Átadták a belvárosi parkot Az évekkel ezelőtt a lakosság nagy része által elutasított városi könyvtár épületkomplexum tervezett helyén vissza nem térítendő támogatásból park létesült.
 
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára Az augusztus 20-i koncert ingyenes, de regisztrációhoz kötött, regisztrálni a Szeged-Csanádi Egyházmegye honlapján (http://szeged-csanad.hu/maga-zoltan/) lehet.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 30. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Alkotmányjogi panasz a Versenyképes Járások Program miatt
Alkotmányjogi panasz a Versenyképes Járások Program miatt Márki-Zay Péter szerint egyértelmű politikai diszkrimináció történt nemcsak Hódmezővásárhellyel, hanem öt másik kisebb településsel szemben is.
 
Újabb tarlótűz, ezúttal Batidán
Újabb tarlótűz, ezúttal Batidán Megfékezték a tüzet hétfőn Hódmezővásárhely-Batidán, a lángok - a drónos magassági mérés szerint - végül 93 hektár gyepet, tarlót érintettek.