SportSikeres vásárhelyi táncosok

2015. október 12., hétfő
 
Sikeres vásárhelyi táncosok

Október 10-11-én rendezték Moldova fővárosában, Kisinyovban (Chisinau) a Ifjúsági Táncsport Standard és Latin Világbajnokságot. A világbajnokságon 68 páros lépett parkettre az első körben. A legjobb 48 között ért véget magyar páros számára a világbajnokság. A Csorba Máté - Haddad Sabrina kettős a 38. helyen végzett.

 

 

 

 

 

A 9 éve táncoló Haddad Sabrina a Kertvárosi Katolikus Általános Iskola elvégzése után, a Bethlen Gábor Református Gimnáziumba jár. Párja Csorba Máté a szentesi Horváth Mihály Gimnáziumban tanul. 11 hónapja táncolnak együtt, illetve készültek a világbajnokságra. Mindketten a szentesi Szilver Táncsport Egyesület tagjai.

 

Egyébként ennek az egyesületnek a táncosaként lett igazán sikeres a szintén vásárhelyi Markó Ágnes. 11 évesen a Dirty Dancing film hatására kezdett el táncolni, azóta 2 alkalommal is  Tíztánc Köztársaság Kupa győztese. Partnere az életben és a parketten  is Püspöki Dávid, akivel  háromszor is a dobogó második fokára állhatott az elmúlt évek Tíztánc Magyar Bajnokságain. A Magyar Táncművészeti Főiskola mesterszakán végzett pedagógus egyesületet vezet, versenyez.

 

A Vásárhelyi Hírekben már többször írtunk az igen szép eredményeket felmutató és az elmúlt évek alatt dinamikusan fejlődő Szilver Táncsport Egyesületről, amelynek „parkett-sikereiben” vásárhelyi táncosok is jelentősen kiveszik a részüket. A Csorba Máté és Haddad Sabrina páros mellett a Rischák Balázs-Pálfi Petra páros végez egyre többször a dobogó valamelyik fokán. Legutóbb október 3-án Kiskunhalason, a RexTerra kupán a junior tíztáncban 1. helyezést értek el.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Betört a Damjanich utcai dohányboltba is

Betört a Damjanich utcai dohányboltba is

Kiderült, hogy egy hódmezővásárhelyi dohánybolt-betörés is van a 34 éves Sz. Ernő számláján. Emiatt és négy további betörés miatt előzetesben van.
Miért mindig csak a nők?

Miért mindig csak a nők?

Ha divatról van szó, szinte kizárólag a nők vannak kedvező helyzetben. Pedig a férfiak is szeretnek csinosan, divatosan öltözködni. Megnéztük mit hoz az idei ősz.
Jó tanuló, jó sportoló díjátadás

Jó tanuló, jó sportoló díjátadás

Ötvennégy egyéni- és két csapat-díjat is átadtak február 27-án a városháza dísztermében, és díjazták az év testnevelőjét és edzőjét is, valamint a legjobb női és férficsapatot.
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen

Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen

Március 15-én díszközgyűlésen adták át Hódmezővásárhely kitüntetéseit, elismeréseit.
 

És ezt már olvasta?

Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.