Hódmezővásárhely jellegzetességéhez, tradíciójához tartozik, hogy a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara hallgatói fogatos felvonulással jelképesen elbúcsúznak a várostól is.
Ez a 'Sárgulási felvonulás' annak ellenére sem szakadt meg, hogy a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara is átállt a 6 plusz 1 féléves tanrendre, amely az úgynevezett BSc képzés keretében a 3 év után még egy félév gyakorlathoz köti a diploma megszerzését. Így a fogatokra péntek délután felült 217 végzős, majd csak decemberben veheti át a diplomáját.
Idén is mint minden esztendőben a Kutasi úti Tangazdaságból május 22-én pénteken indult a sárgulási fogatos felvonulás. A Sárgulás régi gazdászhagyományát folytatja a Mezőgazdasági Kar. A Sárgulás, ez a minden évben Hódmezővásárhely utcáit betöltő felvonulás, nevét a gabona érése, sárgulása után kapta. Vagyis a megérett végzősök körbejárva búcsúznak a várostól, amely három évre befogadta őket.
A Sárgulás koreográfiájának elmaradhatatlan részét képezi a Kossuth téren, a Fekete Sas előtt muzsikáló Városi Fúvószenekar, amely Vágó János dirigálásával, minden évben - így idén is - valódi mini koncerttel örvendeztette meg a Sárgulási fogatos felvonulásra összegyűlt érdeklődőket.
A végzősöktől a Kossuth téren Márki-Zay Péter polgármester búcsúzott.










