SportSápi Ferenc vívó két aranyérme

2012. június 4., hétfő
 
Sápi Ferenc vívó két aranyérme

A hétvégén Győrben rendezték meg az idei B kategóriás versenysorozat utolsó versenyét. A Hódmezővásárhelyi Csomorkány Sportegyesületet egyedül Sápi Ferenc képviselte. A hétvége számára szerencsésen ért véget az egyéni és csapat küzdelmek során is egyaránt győzelmet ünnepelhetett, így 2 aranyéremmel tért haza.

 

 

 

Az egyéni küzdelmek során férfi tőrben 18 induló volt. A csoportküzdelmek után 6 győzelem és 4 vereséggel a rangsor 5 helyén kezdte el a kieséses szakasz küzdelmeit. A továbbiakban azonban már nem hibázott és végig jó, magabiztos vívással verte meg sorban ellenfeleit. Először a szombathelyi Málics Róbertet 15-4 arányban, aztán egy másik szombathelyi versenyzőt Péntek Tamást verte meg 15-8-ra. A döntőbe jutásért a Budakalászi Sághy Ervin következett, ahol kemény küzdelemben 15-10-re tudott diadalmaskodni. A döntőben pedig 15-9 arányban bizonyult jobbnak a szegedi Paluch Dávidnál.

 

Ennek az eredménynek köszönhetően az idei B kategóriás ranglista első helyén végzett holtversenyben. A B kategóriás verseny annyit jelent a tőrvívásban, hogy a felnőtt válogatói ranglista első 10 helyezettjén kívül bármely vívó indulhat az országban. Ezért is igen értékesnek mondható ez az előkelő helyezés.

 

A vasárnapi csapatverseny során, pedig két budakalászi vívóval közösen vegyes csapatot alkotva megnyerte a csapatversenyt is. Ahol a döntőben éppen a Szeged csapatát verték meg 45-32 arányban. Így két aranyéremmel a nyakában ünnepelhette a sikeres hétvégét.

 

 

Végeredmény:

 

„ B ” kategóriás férfi tőrverseny:

 

  1. Sápi Ferenc Hódmezővásárhelyi Csomorkány S.E.
  2. Paluch Dávid Szegedi Tudományegyetem Vívó Club
  3. Örsi Dániel Budakalász

 

 

„ B ” kategóriás férfi tőr csapatverseny:

 

  1. Budakalász (vegyes csapat)

 

Sághy Ervin Budakalász

Örsi Dániel  Budakalász

Sápi Ferenc Hódmezővásárhelyi Csomorkány S.E.

 

 

  1. Szegedi Tudományegyetem Vívó Club

 

Paluch Dávid Szegedi Tudományegyetem Vívó Club

Nagy Zsolt Szegedi Tudományegyetem Vívó Club

Ferke Norbert Szegedi Tudományegyetem Vívó Club

 

 

  1. DMP ( vegyes csapat )

 

Gergely Tamás MTK

Veress Dániel Diósgyőr

Plazzeriano Gábor Pécs

 
 
Forrás: Csomorkány SE
 

Olvassa el ezt is!

Elítélték a vásárhelyi szurkálót

Elítélték a vásárhelyi szurkálót

Első fokon öt és fél év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Törvényszék egy férfit, aki 2023 nyarán egy késsel hasba szúrta ismerősét.
Útrekonstrukció Vásárhelyen

Útrekonstrukció Vásárhelyen

Tizenegy út felújításának elindításáról döntött a rendkívüli ülésén a hódmezővásárhelyi közgyűlés, a szükséges forrást költségvetési átcsoportosítással biztosítják.
Szóváltás késeléssel

Szóváltás késeléssel

Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról

Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról

A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 

És ezt már olvasta?

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.