SportSakk minden mennyiségben

2014. szeptember 28., vasárnap
 

Alig kezdődött el az idei iskolai tanév, máris több, sakkal kapcsolatos eseményről számolhatunk be- mondta Tőkés János a Vásárhelyi Híreknek.

 

 

 

A „Képességfejlesztés a sakk segítségével” elnevezésű program keretében, a Szent István Általános Iskolában Tatár Kiss Szabolcs nemzetközi mester sakk szakedző tartott előadást a gyerekeknek. Az elmélethez három alkalommal szimultán bemutatót is rendeztek augusztus végétől. Mindhárom eseményen Tatár Kiss Szabolcs volt a szimultánt adó játékos, aki a három viadalon összesen 48 ellenféllel vette fel a küzdelmet és imponáló eredményt elérve csupán 1 vereség és 5 döntetlen mellett, 42 győzelmet aratott.

A győzelmet Tőkés János, a döntetleneket Ádók János (három alkalommal), valamint Ábrahám Zoltán és Bene Zoltán érte el. Tatár Kiss mesterről meg kell említeni, hogy idén Budapesten a Magyar Sakkszövetség Közgyűlésén „Magyar Sakkozásért” Díjban részesült

 

Tőkés János a Vásárhelyi Híreknek arról is beszámolt, hogy szeptemberben a Szent István Általános Iskolában újra elindultak az iskolai sakkszakkörök, de lesznek edzések  a Németh László, a Varga Tamás és a Szőnyi Benjámin Általános Iskolában is, ahol összesen mintegy 180 iskolás sajátíthatja el a versenysakk alapjait.

A Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola edzéseire más iskolák diákjai is járhatnak hétfőn és csütörtökön délután negyed öttől fél nyolcig.

 

Közben elkezdődött a fiatalok számára a versenyidény is. Szeptember 6-án három 2.osztályos fiatal képviselte a vásárhelyi színeket a budapesti Törekvés Művelődési Központban lezajlott országos versenyen, az I. Régiós Kupán. A 7 fordulós 2x20 perces rapid viadalon az I. korcsoportban Márkus Molli (Varga Tamás Ált. Isk..) és Kis Izabella (Szőnyi B. Ref. Ált. Isk.) holtversenyben az 1-5. helyen végzett.

Ugyanebben a csoportban Balázs Benjámin (Varga Tamás Ált. Isk.) a fiúk között 7:3-as eredményt elérve a középmezőnyben végzett.

Tőkés János azt is hozzátette, a következő megmérettetésre sem kell sokáig várni, hiszen októberben és novemberben két kecskeméti, valamint egy vásárhelyi versenyre is hivatalosak lesznek ifjúsági versenyzőik, valamint a felnőttek számára is elkezdődnek a Csongrád megyei I. osztályú felnőtt csapatbajnokság küzdelmei.

 

Olvassa el ezt is!

Koncert az új zongorával

Koncert az új zongorával

Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter: a művészet, a kultúra jelenléte kiemeli Hódmezővásárhelyt a magyar városok sorából.
Bulival megspékelt városrehabilitáció

Bulival megspékelt városrehabilitáció

Szombaton a Szent István téren borítékolható volt a kasszasiker, ha a koncertjegyekért fizetni kellett volna. A jegyek árát viszont az EU-s polgárok már kifizették. Képekkel!
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával

Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával

A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet

A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
Szóváltás késeléssel
Szóváltás késeléssel Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.