Kék hírekRendőrkézen a vásárhelyi táskás rabló

2011. március 19., szombat
 
Rendőrkézen a vásárhelyi táskás rabló

Elrántotta a nőt is, aki továbbra is kapaszkodott a táskába, ezért néhány méteren keresztül a földön is húzta magával.

 

 

Két hónapos kitartó nyomozás eredményeként megállapította a személyazonosságát és elfogta a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság azt a 19 éves fiatalembert, aki január 14-én este megtámadott egy nőt a belvárosban, majd ki akarta tépni a kezéből a táskát.

Az 51 éves sértett hazafelé tartott, amikor az Andrássy úton arra lett figyelmes, hogy valaki követi. A következő pillanatban a férfi már nyúlt is a nő táskájáért, azonban az asszony nem engedte, hogy elvegye tőle és ellenállt. Ekkor az elkövető még erősebben húzta, majd elrántotta a nőt is, aki továbbra is kapaszkodott a táskába, ezért néhány méteren keresztül a földön is húzta magával. Végül az ellenállást látva feladta és elszaladt.

A vásárhelyi nyomozók a sértett elmondása alapján széleskörű adatgyűjtésbe kezdtek. Ennek során sikerült megállapítani, hogy a rablás elkövetésével egy 19 éves helybeli fiatalember gyanúsítható megalapozottan, aki ellen betörés miatt már folytatott büntetőeljárást a kapitányság. A sértett a neki bemutatott személyben egyértelműen felismerte támadóját.

A fiatalember kihallgatása során mindent tagadott. A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság őrizetbe vette.

 
 
Forrás: CSMRFK
 

Olvassa el ezt is!

Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet

Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet

Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát
Ulmi találkozó

Ulmi találkozó

Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak

Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak

A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 28. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
 
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.