Kultúra, oktatásRemek előadások a sokszínűség jegyében

2019. augusztus 12., hétfő
 
Remek előadások a sokszínűség jegyében

A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ meghirdette új színházi évadát, amelyről az intézmény vezetője beszélt részletesen.

 

 

 

 

 

 

 

Varga Anikó elmondta, hogy a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ legfontosabb hitvallása, hogy magas minőségű és színvonalú előadásokat biztosítson a Hódmezővásárhelyen élőknek, ezzel megteremtve a kulturált szórakozás és kikapcsolódás lehetőségét.  

 

A 2019/2020-as évad sokszínűre és változatosra sikeredett, hogy minden korosztály megtalálhassa a maga kedvére valót. Az évad idén sem nélkülözi az ország legkiválóbb színházainak előadásait és színészeit, akik a művelődési központ színpadára lépve szereznek majd színházi élményt a közönségnek.

 

A Bessenyei Bérletben hat nagyszínházi előadás várja a nagyérdeműt, melyben a Játékszín: Kölcsönlakás című vígjátéka, a Zenthe Ferenc Színház: Lovagias ügy című két felvonásos darabja, a Körúti Színház: Piros Bugyelláris című népszínműve, az Orlai Produkció: Férjek és Feleségek című Woody Allen komédia, és a Valódi hamisítvány című produkciója, végül de nem utolsósorban a Gergely Theáter Nő a tét című helyzetkomikumokban bővelkedő két felvonásos vígjátéka jön Vásárhelyre.

 

A Bessenyei Bérletből kiszoruló színház szerelmesei sem szomorkodhatnak azonban, hiszen jobbnál jobb színházi darabokkal készülünk az ősszel, de most már nem a Gombos Bérlet keretein belül, hanem önálló előadások formájában, mint például az Anconai szerelmesek, Szabó Magda 100- Abigél Titkai című előadásai- mondta Varga Anikó.

 

A harmadik évadát élő Lélekbérletben három kiváló szakember tart majd előadást a kommunikáció fontosságáról, a testbeszédről, illetve az önmegvalósításról.

Virág Gergely kommunikációs mentor az önérvényesítő kommunikációról tart majd előadást, Szalay Ádám a mindennapi boldogságról beszél és a személyes jövőkép kialakításáról: hogy hogyan találhatjuk meg személyes kitörési pontjainkat? és hogy hogyan érhetjük el céljainkat? , végül a bérlet utolsó előadója Pali Róbert személyi és életvezetési tanácsadó, pszichológiai mentor lesz, aki a testbeszéd jelentőségéről tart előadást.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Összeállt az idei Őszi Tárlat

Összeállt az idei Őszi Tárlat

Döntött a héttagú zsűri arról, hogy mely 190 műalkotást láthatja a nagyközönség az október 5-én nyíló kiállításon.
Újabb szúnyoggyérítés lesz Vásárhelyen

Újabb szúnyoggyérítés lesz Vásárhelyen

A terv 1200 hektár légi és 400 hektár földi permetezés a városban. A Vásárhely környéki településeken is lesz szúnyogirtás.
Ismét érkeztek Lynx-ek Vásárhelyre

Ismét érkeztek Lynx-ek Vásárhelyre

Érkeznek az új Lynx páncélozott gyalogsági harcjárművek az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandárhoz.
Orbán Viktor Vásárhelyen

Orbán Viktor Vásárhelyen

A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 

És ezt már olvasta?

A kétnapos Majális programja
A kétnapos Majális programja Ismét a Népkertben lesz a kétnapos Majális, elsején pénteken és másodikán, szombaton. A Vásárhely Kártya tulajdonosok számára ingyenes lehetőségek.
 
Bajnokság házi ünnepséggel
Bajnokság házi ünnepséggel Hódmezővásárhely volt a házigazdája az idény első fitkid versenyének, amely egyúttal kvalifikációs lehetőséget jelentett az Európa Kupára.
 
Ezúttal könnyed győzelem volt
 Ezúttal könnyed győzelem volt Április 17-én a GYKC UNI Győrt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának alsóházi rájátszásában.
 
Rajzpályázatot díjaztak
Rajzpályázatot díjaztak A rajzpályázatra a nagycsoportos korosztály mesefeldolgozásokat készített, amelyhez 8 ország meséiből készült könyv volt a kiindulási pontjuk.
 
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse Április 10-én és 14-én a Nemzeti Választási Bizottság egyhangúlag megszavazta a kétszer 1 millió 614 ezer forintos bírságot a Facebook-oldalakon megjelent véleményei miatt.
 
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert Márki-Zay Péter egy Facebook-videóban közölte, hogy a Kúria jóváhagyta a Nemzeti Választási Bizottság (NVI) bírságát. Szeretné ha gyűjtéssel segítenék a bírság kifizetését.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...