Kultúra, oktatásReferenciaintézmény a Németh László

2012. november 19., hétfő
 

November 12. és 16. között zajlott le a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda Nyitott Iskola Hete, amelynek az volt a célja, hogy a képzési programjaik bemutatásával segítsék a pályaválasztás előtt álló diákokat és szüleiket.

 

 

 

 

 

Ennek a keretében rendezték a többéves hagyománnyal rendelkező Idegen Nyelvi Hetet is, amelyről a Vásárhelyi Hírek is beszámolt

 

Ez a nagy sikerű programsorozat szakmai elismerést is hozott az iskola számára. Egy pályázat keretében elnyerték a referenciaintézményi címet az ’Anyanyelvi és idegennyelvi jártasság fejlesztésének módszerei’ című projektjükért. Ennek zárórendezvényét tartották november 16-án.

 

Mi is beszámoltunk róla, hogy idén tavasszal megalakult a Jó gyakorlat pályázat projektmenedzsmentje, Tátrainé Tari Gizella vezetésével és kialakításra kerültek a munkacsoportok, amelyek a referenciaintézményi működéshez szükséges feladatok ellátására szerveződtek. A pályázaton nyert 6 millió forintból 2012 júniusában megtörtént a referenciaintézménnyé váláshoz szükséges számítástechnikai, irodai és egyéb eszközök, anyagok beszerzése. Ezt követően lezajlottak a tantestületi továbbképzések.

A továbbképzéseket követően elkészültek a referenciaintézményi működéshez szükséges dokumentumok: A jó gyakorlatok bekerültek az iskola szervezeti és működési szabályzatába és pedagógiai programjába. Elkészült a jó gyakorlatok átadásához szükséges működési kézikönyv, a jó gyakorlatokat bemutató portfólió, kommunikációs terv és eljárásrend a jó gyakorlatok átadására. A dokumentumok elkészítéséhez  a szakértői, tanácsadói támogató szolgáltatások igénybevételére augusztusában 4 alkalommal került sor.

 

A projektzárón francia nyelven az 1.osztályosok és a 6.a, a német nyelven szintén a hatodikosok szerepeltek, majd Torma Evelin beszélt az ulmi diákcsereprogramról, majd angol nyelven a hatodikos tanulók tartottak bemutatót, végül pedig a 10.a osztályos Gál Vivien énekelt egy dalt angolul.

A november 16-án rendezett projektzáróval referenciaintézménnyé vált a Németh László Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda.

 

Olvassa el ezt is!

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
Emléktáblát avattak a mártírhalált halt Cseszkó házaspárnak

Emléktáblát avattak a mártírhalált halt Cseszkó házaspárnak

Hálaadó istentiszteletet követően felavatták a mártírhalált halt, Celebesz szigetén kórházat alapító Cseszkó Gyula és felesége, Hadady Emma Róza emléktábláját az Ótemplom falán.

 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi mazsorettek Monzában
Vásárhelyi mazsorettek Monzában A hódmezővásárhelyi Crystal Dance Club Egyesület 24 versenyzővel, két koreográfiával képviselte Magyarországot.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Következik a Szabadság téri Óvoda
Következik a Szabadság téri Óvoda A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 
Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.