SportPompás meccs, hatalmas győzelem

2019. április 15., hétfő
 
Pompás meccs, hatalmas győzelem

Nemcsak a forduló, de talán az egész tavasz rangadójára készültek szombat délután a Balogh Imsiben, hiszen a bajnoki tabellát vezető Gyula csapata látogatott Vásárhelyre az NBII 19. fordulójában.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A HLKC nemcsak a forduló, de talán az egész tavasz rangadójára készült szombat délután a Balogh Imsiben, hiszen a bajnoki tabellát vezető Gyula csapata látogatott Vásárhelyre az NBII 19. fordulójában.

A rutinos játékosok egész sorát felvonultató békés megyei csapat hibátlan mérleggel, 100%-os teljesítménnyel vezette a tabellát, míg a vásárhelyiek 4 pontos hátránnyal álltak a második helyen a mérkőzés előtt.

Az összecsapás presztízsét és tétjét emelte, hogy a HLKC-t hajtotta a visszavágás reménye minimális arányú őszi vereségükért, a gyulaiak viszont a pontveszteség nélküli bajnoki címre hajtottak.

Óriási érdeklődés mellett, tömött lelátók és az ezúttal hatalmas létszámmal megjelenő Blue Front szurkolótábor előtt kezdődött el a találkozó. Megkockáztatjuk, Magyarországon ekkora érdeklődés és szurkolói aktivitás mellett NBII-es bajnokit még nem játszottak…

A beszámoló szerint a rajtot a gyulai csapat kapta el jobban, fizikálisan erős belső játékosaik többször is utat találtak kapuig, az első 6-8 percben nem igazán találták az ellenszert védekezésben, ráadásul támadásbefejezéseikbe is több hiba csúszott. Háromgólos vendégvezetésnél jött is az időkérés Dankó Ervin vezetőedzőtől, ami után védekezést váltottak. Ez alapjaiban változtatta meg a játék képét, gyors lábú játékosaik a nyitott védekezésben többször is labdát szereztek, így sorozatban érték el góljaikat a rendezetlen védelem ellen. Ennek eredményeként a 13. percben már Vásárhelynél volt az előny (7-6), amire a gyulaiaknak nem volt érdemi válaszuk. Két gyors időkéréssel is próbálták megtalálni az ellenszert lendületes játékukkal szemben, de szinte állva hagyták őket. A 20. percben már 4 góllal mentek (13-9), és fokozatosan növelték a nyomást.

A vendégcsapat támadásait a teljes tanácstalanság jellemezte, tökéletesen működött a HLKC taktikája, hiszen tudatosan kényszerítették bele őket az előkészítés nélküli befejezésekbe azokban a zónákban, ami a HLKC-nak kedvezett. Emellett továbbra is rengeteg labdát csentek, amiből tökéletes kontrázták le az ellenfél fizikálisan erős, “izmos” játékosai”. Szabó, Lukács és Nagy vezérletével szó szerint állva hagyták a Gyulát, szurkolótáboruk frenetikus biztatása mellett a félidőre 9 gólosra hízott az előnyünk (21-12).

A második félidőben erre még egy lapáttal rátettek a vásárhelyi lányok. Növelték a tempót védekezésben és támadásban egyaránt. Ezt a vendégcsapat már végképp nem tudta lereagálni, így az előny folyamatosan nőtt. Ehhez szép lassan minden játékos hozzátett a magáét a továbbra is remekelő belső emberek mellett. Két szélsők, Török és Bagi sorozatban lőtte leindításból a gólokat, a kapuban pedig Ádász, majd a helyére beálló Áncsán is sokat tett a sikerért.

A közönség és csapat is extázisban volt, az 52. percre már 18 gólos előnyt alakítottak ki (37-19). A hajrá a szurkolók vastapsa mellett igazi örömjátékot hozott, ahol már a szép megoldásokra törekedtek a lányok. A Gyula Papp Zsófi révén kozmetikázta minimálisan az eredményt, de a 14 gólos különbség így is hízelgő rájuk nézve.
A HLKC tökéletesen működő taktikával szinte lelépte az eddig 100%-os, a bajnoki cím első-számú várományosának számító vendégcsapatot.  “Gólgyárosaikat” végig kontroll alatt tartották, jellemző, hogy a 18 forduló alatt 250 gól fölött termelő Lukoviczki, Bányainé kettőst 5 gólon tartották.

 

Hódmezővásárhelyi LKC – Gyulasport NKft 40-26 (21-12)

NBII Dél-keleti csoport – 19. forduló

Balogh Imsi Sportaréna – 350 néző

Játékvezetők: Sándor György, Szabó Balázs
Versenybíró: Vastag Sámuel
 

 

HLKC: Ádász – Török 6, Nagy 7, Dankó 2, Szabó 10, Bagi 7, Székesi, Cs: Áncsán (k), Lukács 5, Becsei 3, Kandó, Blaskovics, Kovács, Földesi L., Ötvös, Vörös
A Gyula gólszerzői: Papp 7, Lukoviczki 5, Csapó 5, Rácz 3, Balogh 2, Szabó 2, Radnóti 1, Csiffán 1
Büntetők: 10/10 illetve 4/3
Kiállítások: 3 illetve 5

 

Dankó Ervin vezetőedző: “Minden edzésen, napról napra ezen dolgoztunk, hogy visszavágjunk. Ma minden játékelemben és taktikailag is felülmúltuk a Gyulát. Köszönjük a szurkolást a Blue Frontnak és minden szurkolónknak. Jelentem Hódmezővásárhelyre visszatért a kézilabda!!!”

 

 
 
Forrás: HLKC
VH
 

Olvassa el ezt is!

Hat ország harminc város

Hat ország harminc város

Ismét növeli szegedi kínálatát Európa legnagyobb távolsági buszszolgáltatója. Közvetlen összeköttetéseket indítottak Münchenbe, Salzburgba és Rosenheimbe.
Munkaszüneti napok 2019-ben

Munkaszüneti napok 2019-ben

Munkaszüneti napokból 2019-ben is sok esik hétköznapra, de kevesebb lesz a hosszú hétvége, mint 2018-ban volt. Több munkaszüneti nap a hét közepére esik.
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026

Vásárhelyi Művészeti Díj 2026

Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.