Kultúra, oktatásPikali Gerda is volt első helyezett

2010. november 9., kedd
 
Pikali Gerda is volt első helyezett

A színészek egy részének és az országos tehetségkutató versenyek sok győztesének karrierje a városi, területi, regionális versenyek színpadán indult.

 

November 17-ig lehet jelentkezni a Kistérségi Amatőr Fesztiválra, amelyre kizárólag amatőrök jelentkezését várjuk, bármilyen színpadi produkcióval. A vásárhelyi elődöntők november 23-án és 24-én  14 órától a Mozaik Moziban lesznek.

Az első fesztivált még 1986-ban szervezték meg, az akkori művelődési ház igazgatójának kezdeményezésére, Karácsonyi Gála címmel. Azóta minden évben megrendezésre kerül, és a hagyományok szerint nem csak Vásárhelyről, hanem a Hódmezővásárhelyi Többcélú Kistérségi Társulás és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával a kistérség minden településéről várnak versenyzőket. Somogyi Rózsa, a PMK megbízott vezetője portálunknak elmondta: a pályázaton nyert összegből, körülbelül félmillió forint fordítható  a rendezvény sorozat lebonyolítására. A díjazást –az előző évekhez hasonlóan – szponzorok felajánlásából finanszírozzák. A döntőre december 17-én kerül sor.

 

Olvassa el ezt is!

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Bajnokság házi ünnepséggel

Bajnokság házi ünnepséggel

Hódmezővásárhely volt a házigazdája az idény első fitkid versenyének, amely egyúttal kvalifikációs lehetőséget jelentett az Európa Kupára.
Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő

Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő

Április 18–19-én rendezték Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában a VI. Consolis ASA Nemzetközi Szenior Úszóversenyt.
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan

A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan

Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 

És ezt már olvasta?

Az agrárszakma háromnapos ünnepe
Az agrárszakma háromnapos ünnepe A XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokat május 14–16. között rendezik Hódmezővásárhelyen, a Hód-Mezőgazda Zrt. Kiállítási Centrumában.Részletes program.
 
Lengyel testvérvárosi látogatás
Lengyel testvérvárosi látogatás Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
 
Ütős hétvége a Hódtóiban
Ütős hétvége a Hódtóiban Május 9-én a Hódtói Sportcsarnokban rendezte meg a Hódmezővásárhelyi Box Club a II. Szalkai László-emlékversenyt.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.
 
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.