GazdaságPercenként két forint mobiladó?

2012. április 23., hétfő
 
Percenként két forint mobiladó?

Keddi ülésén tárgyalja a kormány a Nemzetgazdasági Minisztérium által javasolt telefon- és internetadót - írja a hvg.hu.

 

 

 

 

 

 

A portál információi szerint a Nemzeti Fejlesztési minisztérium pénteken egyeztetett az iparági szereplőkkel és itt kiderült, hogy Matolcsy György tárcája nem egyeztetett előre az NFM-mel. Közben megérkezett az első reakció a kormány oldaláról az újabb adóötletről, Nyitrai Zsolt biztos benne, hogy nem lesz internetadó.

 

Egy, a Portfolioban megjelent cikk szerint, a Welt Online értesüléseit idézve, forgalomarányosan, perc alapon vetnék ki a magyar telefonadót. Akár az SMS-forgalmat is megadóztatná a magyar kormány, az összes adóbevétel elérheti a 170 millió eurót, vagyis közel 50 milliárd forintot.

A német lap információi szerint percenként 2 forint adó terhelné a hangalapú szolgáltatásokat, és az SMS-ek után is hasonló adót számítanának fel.

 

Magas piaci részesedése miatt a Magyarországon tevékenykedő telekommunikációs cégek közül a Magyar Telekom lenne a leginkább érintett, a tervezett adó közel felét a német tulajdonú cég fizetné be - tette hozzá a portál a Welt Online információi alapján.

 

A német lap azt is írta, hogy az EU-t korábbi információk szerint ezen a héten informálják az új magyar mobiladó tervéről. A Welt Online felidézte a telekommunikációs cégeket érintő ágazati adó sorsát is, amelynek ügyét az EU az Európai Bíróság elé vitte.

 

Olvassa el ezt is!

A szalonczukkedli rágcsálás napjai

A szalonczukkedli rágcsálás napjai

Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
Folytatás januárban a 10. helyről

Folytatás januárban a 10. helyről

December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely

Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
Megújulhat a Városi Könyvtár

Megújulhat a Városi Könyvtár

100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
 

És ezt már olvasta?

Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
 
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része? Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Rolleres balesete Vásárhelyen
Rolleres balesete Vásárhelyen Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.