Kultúra, oktatásÖt vásárhelyi a Szakma Sztár döntőjében

2016. március 18., péntek
 
Öt vásárhelyi a Szakma Sztár döntőjében

Hódmezővásárhely szakképzésének sikereként is értelmezhető, hogy az idei Szakma Kiváló Tanulója és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny áprilisi, fővárosi döntőjébe bejutott 13 Csongrád megyei tanuló közül öten - vagyis több mint a harmaduk - vásárhelyi szakképző iskolában sajátítják el a szakmát.

 

 

 

 

 

A megyei elődöntőket követő válogató versenyekről hódmezővásárhelyi diákok mellett szegediek jutottak a fináléba.

2016-ban országosan 40 szakmában hirdettek meg versenyt. A Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett megyei megmérettetésekre 33 szakmában összesen 335 tanuló jelentkezett, a januári írásbeli elődöntőkön 311 versenyző jelent meg. A megmérettetésen a megye szinte minden szakképző iskolája képviseltette magát. Az elődöntőket követő válogatókra 17 szakma 27 tanulója jutott tovább megyénkből, közülük 13 szakmában 13 versenyző vehet részt a 2016. április 18-20. között, a Szakma Sztár Fesztivál elemeként zajló döntőkön, Budapesten.

A budapesti Hungexpo ad otthont a minden évben sokezer érdeklődőt vonzó, és hatalmas médiaérdeklődéssel kísért rendezvénynek. A díjátadón a kormány miniszteri szinten képviselteti magát, tavaly Orbán Viktor miniszterelnök is gratulált az ország legjobbjainak.

 

A döntőbe jutott vásárhelyiek:

 

Nagyné Palócz Loretta Rebecca  cukrász

Hódmezővásárhelyi SZC Corvin Mátyás Szakképző Iskolája

 

Kis Marietta pincér

Hódmezővásárhelyi SZC Corvin Mátyás Szakképző Iskolája

 

Ambrus Norbert Sándor  festő, mázoló, tapétázó

Hódmezővásárhelyi SZC Kalmár Zsigmond Szakképző Iskolája

 

Bulla Violetta fodrász

Hódmezővásárhelyi SZC Kalmár Zsigmond Szakképző Iskolája

 

Domján Attila mechatronikai technikus Itt olvashat róla!

Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskola

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

A romantika csúcsa

A romantika csúcsa

A lány fülébe beépített implantátum első próbája! Boldog döbbenet, hogy hallja a világot, 2 perc múlva azt is hallja, hogy megkérik a kezét! Videóval!
Szépség show ismét vásárhelyi sikerekkel

Szépség show ismét vásárhelyi sikerekkel

Ezen a rangos versenyen évek óta többen indulnak a szépségipar vásárhelyi tanulói közül. Felkészítő tanáraik Meszlényi Tamásné és Cseh István mesterfodrászok. Képekkel!
Átverték az automatákat

Átverték az automatákat

A vádirat szerint a pár nem visszaváltható műanyag palackokat szerzett meg tavaly novemberben az egyik hódmezővásárhelyi áruház mellől.
Lázár János lemondott választókerületi elnöki tisztségéről

Lázár János lemondott választókerületi elnöki tisztségéről

Lázár János építési és közlekedési miniszter lemondott a hódmezővásárhelyi választókerületi elnöki tisztségéről
 

És ezt már olvasta?

Hézső Ferenc lett Vásárhely díszpolgára
Hézső Ferenc lett Vásárhely díszpolgára

A mai napig a város kulturális és művészeti életének aktív szereplőjeként a Közgyűlés határozata értelmében Hódmezővásárhely díszpolgára címet vehetett át. 

 
Hódmezővásárhely kitüntetettjei 2025
Hódmezővásárhely kitüntetettjei 2025 A Közgyűlés határozata értelmében PRU URBE kitüntetésben hárman részesültek a város polgárainak érdekében végzett kulturális  tevékenysége elismeréseként.
 
Kossuth-kifli kávézó
Kossuth-kifli kávézó Az eredetileg már decemberre tervezett névadót azért kellett elhalasztani, mert a hatóság 3 hónap alatt sem tudta eldönteni a helyben sütés engedélyézését.
 
A rutinosabb Budafok nyert
A rutinosabb Budafok nyert Március 14-én este a Budafok vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 19. fordulójában.
 
Hódmezővásárhelyi kötődésűek állami kitüntetése
Hódmezővásárhelyi kötődésűek állami kitüntetése Március 15-e alkalmából a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést ketten vehették át.
 
Újabb állami kitüntetést vehetett át Bálint Gabriella
Újabb állami kitüntetést vehetett át Bálint Gabriella A szociális ellátórendszer területén kifejtett sokoldalú, áldozatos és példamutató munkásságának elismeréséül.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 7. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...