Kék hírekÖsszetörte a családi autót, ezért kitalálta, hogy brutálisan kirabolták

2012. május 21., hétfő
 
Összetörte a családi autót, ezért kitalálta, hogy brutálisan kirabolták

Leütötték, autójába kényszerítették, majd egy elhagyott földúton magára hagyták. Ezt mondta a rendőröknek egy 20 éves üllési fiatalember vasárnap hajnalban. Mint délutánra kiderült, a történetből semmi sem igaz.

 

 

 

 

 

Egy ruzsai polgárőr jelentette be vasárnap hajnalban a Szegedi Rendőrkapitányság Mórahalmi Rendőrősére, hogy egy elhagyott és összetört autót talált Ruzsa külterületén egy földúton. A megadott rendszám alapján a polgárőrség munkatársai értesítették a jármű tulajdonosát, majd azzal együtt a helyszínre mentek. Azt tapasztalták, hogy a kocsi eleje össze van törve, feldúlták a belsejét és elvitték a rádiót is belőle. A hátsó ülés előtti padlón pedig rátaláltak a fiatalemberre is. Ő azt adta elő, hogy a ruzsai falunapon szórakozott, majd valaki nyakon ütötte, és megrugdosta, amitől el is ájult. A következő emlékképe, hogy az autójában felébred, amiben két ismeretlen ember is ül, akik mennek vele valahová. Ezután már csak arra emlékszik, hogy reggel felébresztették. Elmondta azt is, hogy jelentős mennyiségű alkoholt fogyasztott el, de a rajta lévő sérüléseket a bántalmazás során szenvedte el.

A bejelentése alapján a Szegedi Rendőrkapitányság rablás bűntette gyanúja miatt nyomozást rendelt el. A széleskörű adatgyűjtés során a fiatalember által elmondott történet egyre valószerűtlenebbé vált. Amikor végül mindezt elé tárták, a 20 éves üllési férfi beismerte, hogy az egészet csak kitalálta.

 

Bevallotta, hogy már erősen ittas állapotban konfliktusba keveredett valakivel egy szórakozóhelyen, és ennek során szerezte a sérüléseit. Elindult hazafelé, de mivel félt, hogy megfogják a rendőrök, ezért a földes úton indult el. Ott el is tévedt, majd amikor megtalálta a helyes utat, ittassága miatt elveszítette az uralmát a jármű felett és nekiment a vízelvezető árok szélének. A telefonját, a nyakláncát és az autósrádiót a baleset után elrejtette és kitalálta, hogy kirabolták, hogy ezzel jusson egy kis biztosítási pénzhez az összetört családi autó után. Ezt követően elaludt az autóban.

A fiatalember ellen a Szegedi Rendőrkapitányság ittas járművezetés vétsége megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást indított, míg hatóság félrevezetése bűntette megalapozott gyanúja miatt büntetőfeljelentést tett az ügyben hatáskörrel és illetékességgel rendelkező Szegedi Nyomozó Ügyészségen.

 
 
Forrás: CSMRFK
 

Olvassa el ezt is!

Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Magyar Érdemrend lovagkeresztet, illetve Magyar Arany Érdemkeresztet vehettek át vásárhelyi közéleti személyisége.
Három Bach koncert Vásárhelyen

Három Bach koncert Vásárhelyen

A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott

Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott

88 éves korában elhunyt Lelkes István festőművész-tanár. Nemcsak Vásárhelyen, az országban is az utolsó polihisztorok egyike volt – bár ő nem ezt vallotta.
A Forradalom és Szabadságharc ünnepe 2026

A Forradalom és Szabadságharc ünnepe 2026

Március 14-én és 15-én ünnepségek, programok Hódmezővásárhelyen a Forradalom és Szabadságharc 178. évfordulója alkalmából. Részletes program.
 

És ezt már olvasta?

Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről Cigány történetekről nyílik kiállítás a Tornyai János Múzeumban. A  Néprajzi Múzeum által készített vándorkiállítás május 3-ig látogatható.
 
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás Március 15-től a kórház vezetése nem szervezte meg a betegellátást, egyszerűen nem kötött szerződést az orvosok jelentős részével.
 
Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba
Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba Április 2-án a Budafok vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában. Vereséggel zárták az alapszakaszt. 
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 13. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál Március 26-án avatták fel a Szilassi-poliéderként ismert nagyméretű alakzatát, amely hét lapból áll, és valamennyi lap minden másikkal szomszédos.
 
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében Idén a megyéből 9 szakképző intézményből, 10 szakmából összesen 14 fő jutott be a döntőbe. A HSZC iskoláiból 3 tanuló ért el helyezést.
 
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen A Magyar Majorette Szervezetek Szövetségével közösen rendezte meg a Crystal Dance Club a Hello Spring Open mazsorettfesztivált és -versenyt.