KözéletÖsszeállt az idei Juhásztalálkozó programja

2011. április 16., szombat
 
Összeállt az idei Juhásztalálkozó programja

Idén a Hódmezővásárhelyi Gazdasági Egyesület Juhtenyésztési Szakosztálya is részt vesz a Szent György-napi Juhásztalálkozón, árusokkal, néprajzkiállítással, népdalkörrel. Ennek a költségeit is a Magyar Juh és Kecsketenyésztők Szövetsége állja.

 

 

 

A Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség (MJKSZ), a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara, a Hódmezővásárhelyi Gazdasági Egyesület Juhtenyésztési Szakosztálya, a Juh Terméktanács, valamint a Hód-Mezőgazda Zrt. az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok keretében a hagyományoknak megfelelően megrendezi a XXVII. Szent György napi juhásztalálkozót.

A rendezvény új formában és helyszínen kerül lebonyolításra és megrendezésre. A rendezvény egy területi egységben, egy helyen, a tenyészállat kiállítás helyszínén és annak közvetlen közelében lesz.  

Hajduk Péter, a költségeket teljes egészében finanszírozó Magyar Juh és Kecsketenyésztők Szövetsége ügyvezetője, a Vásárhelyi Híreknek nyilatkozva részletesen beszélt a megújuló rendezvényről. Mint mondta: „az Alföldi Állattenyésztési Napok mindhárom napján tenyészállat, termék-és technológiai bemutatót rendezünk. A Hódmezővásárhelyi Gazdasági Egyesület juhászati és pásztor használati eszközökből és kellékekből néprajzi kiállítást mutat be. A technológiai kiállítás keretében széles körű szakmai ismereteket szerezhetnek a látogatók a legújabb technológiákról és sok egyéb más hasznos termékről, mely hatékonnyá és könnyebbé teheti a tenyésztők munkáját. A kiállítás keretében juh-és kecske termékek kóstolására és vásárlására is lehetőség nyílik. A rendezvényt színesíti még az ágazatunkhoz szorosan kapcsolódó használati eszközök, népművészeti tárgyak árusainak sokasága.”

Május 8-án vasárnap a Szent György-napi Juhásztalálkozón újra lesz juhászverseny. A szakközép-és szakmunkásképző iskolák egyéni és csapatversenyben mérik össze tudásukat. A hagyományoknak megfelelően reggeltől a főzőverseny keretében juh-és kecske termékekből készült ételekkel versengenek egymással és a közönség elismeréséért a versenyzők.

Hajduk Péter arról is beszélt, hogy a látogatók szakmai ismeretének szélesítése céljából a termék-, és technológiai bemutatón túl vasárnap 10.30-kor juh-és kecske fajtabemutatóra kerül sor, majd ezt követően a nap hátralévő részében a tenyésztőknek lehetőségük nyílik a kiváló genetikai értékű tenyészállatok megvásárlására. A rendezvény fővédnöke dr. Bognár Lajos a Vidékfejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára, az MgSzH elnöke lesz, és mint azt az ügyvezető hozzátette, remélhetőleg hasznos napi információkkal fogja segíteni munkájukat.

 

Olvassa el ezt is!

Pláza épülhet az Aldi mellett

Pláza épülhet az Aldi mellett

A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
Hetilap lesz a Délmagyarországból

Hetilap lesz a Délmagyarországból

Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról

Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról

A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 

És ezt már olvasta?

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
Szóváltás késeléssel
Szóváltás késeléssel Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.