Kultúra, oktatásOrszágos Szakma Sztár döntő a Gregusban

2012. március 22., csütörtök
 

A tavalyi Szakma Sztár versenyen a mechatronikai szakma országos győztese a gregusos Marti Zoltán volt, aki idén már a főiskola mellett egy világcég alkalmazásában áll, de említhetjük azt a két tavalyelőtt szintén a HISZK Gregus Máté szakiskolában mechatronikát végzett műszerészt is, akik a kecskeméti Mercedes-nél dolgoznak.

 

 

Fotó: VH


A sikeres szakmák közül többet is oktatnak a hódmezővásárhelyi Gregus Máté tagintézményben, ahol már második alkalommal, március 22-én rendezték a mechatronikai műszerész és az automatikai műszerész szakma kihelyezett versenyét. A fejlett számítástechnikát és precíziós szerszámgépet és nem utolsó sorban hosszú ideig tartó munkafolyamatokat igénylő versenyhez nem minden technikai feltétel oldható meg a Budapesti Vásárközpontban, ahol több mint 30 szakmában április 11-12-én lesznek az országos döntők. Ezért az egyik rendező szervezet, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara felkérésére a mechatronikai műszerész és automatikai műszerész szakma gyakorlati vizsgájának egyes fázisait a HISZK Gregus Máté Tagintézményben rendezték meg csütörtökön.  

 

Nagyné Bánfi Judit főigazgató a délutáni második forduló előtt arról beszélt, hogy nagy megtiszteltetést és elismerést jelent az, hogy a HISZK egyik tagintézményét kérték fel arra, hogy ismét működjön közre egy országos szakmai tanulmányi verseny megrendezésében. Ebben, mint mondta tevékeny része volt a tagintézmény igazgatójának, Nagy Zsuzsannának, a szakmai helyettesének, Kurusa Józsefnek és a közreműködő tanároknak.

 

Kérdésünkre Kurusa József műszaki igazgatóhelyettes elmondta, bár a tavalyi évben országos győzelem született, idén gregusos versenyző nélkül zajlanak a döntők. A két említett szakmában, a Gregus Máté szakiskola tanulóival együtt, országosan 30-30 versenyző nevezett és az igen magasan meghúzott ponthatárok miatt, mindössze 3-3 tanuló jutott be a döntőbe.

 

A verseny szinte egész nap zajlott, amelynek részeként írásbeli feladatokat kellett megoldani, a munkadarabokat megtervezték a számítógépen, illetve a számítógép vezérelte CNC esztergagéppel elkészítették a vizsgadarabokat.

 

A Szakma Sztár 2011. mechatronikai műszerész szakma döntője Budapesten:

 

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.
Tanévi menetrend 2025-2026

Tanévi menetrend 2025-2026

Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.