Kultúra, oktatásŐk még gyöngybetűkkel tudnak írni

2011. december 13., kedd
 

Tatárné Kovács Marianna: a napjainkban elterjedt és egyre népszerűvé váló digitális írástudás mellett figyelmet kell szentelni a papír alapon történő írásra is. Szépírási verseny volt a Klauzálban.

 

 

 

 

 

 

December 13-án első alkalommal rendezett Aranytoll Kistérségi Szépírási Versenyt a HTKT Klauzál Gábor Általános Iskola és Óvoda Nádor Utcai Tagintézménye. Tatárné Kovács Marianna tanító, a verseny egyik szervezője tájékoztatása szerint a rendezvény célja az volt, hogy a napjainkban elterjedt és egyre népszerűvé váló digitális írástudás mellett felhívják a figyelmet a hagyományos papír alapon történő írásra is. A versenyre 2., 3. és 4. osztályos kisdiákok neveztek, a város összes iskoláján kívül Mártély és Székkutas iskoláiból. Összesen hatvanhatan ültek neki a feladatoknak. A három tagú zsűri,  Gyöngyösi Judit elnök, Antalóczi Tiborné és Vincze Éva a szépírás elbírálásakor figyelembe vette  az írástempót, a betűk kapcsolásának helyességét, valamint a legfontosabbat: a külalakot, az íráskép tetszetősségét is.

 

Eredmények:

 

2. osztályosok:

I. hely: Ács Fanni (Németh L. G. Á.I. és Ó.- Nagy Imréné felk. ped.)

II. hely: Sonkoly Laura (Kertvárosi Kat. Á. I. - Dezső Ágnes felk. ped.)

III. hely: Jakab Anna (Szőnyi B. Ref. Á. I. - Ollé Tamásné felk. ped.)

 

3. osztályosok:

I. hely: Illés Anna (Liszt Ferenc Á.I.-Török Dezsőné felk. ped.)

II. hely: Sarnyai Hanna (Kertvárosi Kat. - Beke Anikó felk. ped.)

III. hely: Biacsi Elizabet (Mártély Á. I. - Kovács Anikó felk. ped.)

 

4. osztályosok:

I. hely: Kotormán Anna (Németh László G. Á. I. és Ó. - Vas Mariann felk. ped.)

II.: Katona Kirilla (Liszt Ferenc Á.I.-Pakuné Kősasvári Éva felk. ped.)

III.: Bali-Hajagos Richárd (Szőnyi B. Ref. Á. I. - Lantosné Scmint Klára felk. ped.)

 

Olvassa el ezt is!

Befürödhetünk a szökőkutakkal

Befürödhetünk a szökőkutakkal

A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

Vajon lesz megoldás?

Vajon lesz megoldás?

Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.