KözéletNyugdíjasok jó kondiban

2011. július 12., kedd
 
Nyugdíjasok jó kondiban

Neked mennyi? Nekem 5.2, és neked? Nekem 6.3! Na az ’53-ban az angol-magyar meccs végeredményének jobb volt, mint koleszterinszintnek, mondta Török Ferencné az Egészségügyiek Nyugdíjas Klubjának vezetője. Ő már csak tudja, hiszen ezen a napon nyugdíjas egészségügyiek mértek nyugdíjasokat.

 

 

 

Július 12-én a Hódtói Sportcentrumban az Egészséges Vásárhely Program támogatásával koleszterin szűrésen vehettek részt az idős városlakók A koleszterin mellett, testtömeg index meghatározásra, vérnyomás mérésre is be lehetett ülni. Kettő és négy között közel ötvenen jöttek el, de mint mondták, jöttek volna többen is, de a kánikula otthon tartotta az embereket. Akik viszont dacoltak az időjárással, részletesen megtudhatták, mire kell jobban odafigyelni. Ahogy Törökné elmondta, a mérési eredmények változatos képet mutatnak, mert volt 3.8-as, de volt 7.8 –as koleszterinszint is. Egy dologban szinte mindenkinek van több kevesebb javítani valója. Ez pedig a túlsúly. Nem csak a fiatalok réme az elhízás, sok idős embernek is van súlyfeleslege, derült ki a keddi felmérésekből. A vizsgálatok után a 75-ön túli Erzsi néni vidáman megjegyezte, félévente nézeti magát, néha felmegy a vérnyomása, akkor szedi a vérnyomáscsökkentőt, most meg megállapították, több a súlya, na de majd többet kerékpározik!

Gyurisné Pető Zsuzsanna az EVP programigazgatója a Vásárhelyi Híreknek azt mondta, jókedélyű délután volt, jóval kötetlenebbek ezek a programok, ha a vizsgálatot végzők és az abban részt vevők nagyjából azonos korcsoportúak. A nyugdíjas egészségügyiek láthatóan élvezettel segítik a programot.  Mint mondta, ez csak a kezdet, szeretnék folytatni, rendszeressé tenni a szűréseket, úgy hogy a felmérések kiértékelése után ha szükséges, később már célirányos terápiás megoldásokat is javasolnak az ehhez hasonló délutánok résztvevőinek.

 

Olvassa el ezt is!

Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?

Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?

Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata

A romániai forradalom vásárhelyi áldozata

A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely

Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 

És ezt már olvasta?

Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 
A szalonczukkedli rágcsálás napjai
A szalonczukkedli rágcsálás napjai Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
 
Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Megújulhat a Városi Könyvtár
Megújulhat a Városi Könyvtár 100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.