Kultúra, oktatásNyílt napon mutatkozik be a Szegedi Tudományegyetem

2012. november 19., hétfő
 
Nyílt napon mutatkozik be a Szegedi Tudományegyetem

November 22-én nyílt napra várja a továbbtanulást tervezőket a Szegedi Tudományegyetem. Az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban fél kilenctől, délután háromig képzési kiállításon, kari tájékoztatókon mutatkozik be az SZTE.

 

 

 


A továbbtanulással kapcsolatos előadások és tájékoztatók mellett érdekes, színes programokkal várja a diákokat november 22-én csütörtökön, a nyílt napján a Szegedi Tudományegyetem.

Az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban, Szegeden, az Ady tér 10. szám alatt 8 óra 30 perctől a középiskolásokat, a szülőket, a pedagógusokat tájékoztatják az SZTE vezetői, oktatói, hallgatói.

Az SZTE nyílt nap 8 óra 45 perckor kezdődő ünnepélyes megnyitóját követően a TIK átriumában indul a képzési börze, változatos interaktív programokkal. Így például: lesz taláros fényképezés a jogi karnál, újraélesztés és öregségi szimuláció az egészségtudományi karral, testtömeg-index mérés a pedagógus karral, állatfelismerési teszt és lézeres lövészet a mezőgazdászokkal, zenei kvíz a zeneművészetisekkel, puzzle a BTK-val, kísérleti eszköz és számítógépes bemutatók a természettudományi karral. A rendezvény visszatérő és immár elmaradhatatlan programjai: a fogászati szűrés, az SZTE Mérnöki Kar pneumobil bemutatója és a GTK-s macival készíthető fotó.

 

Értékes nyereményekért lehet játszani az SZTE kvízzel és a fent felsorolt programokon kapható pecsétek gyűjtésével.

Természetesen működik a hagyományosan népszerű „karrier jósda” is, ahol a pályaorientációs teszt kitöltése és karrier tanácsadás mellett, játékos feladatokban is részt vehetnek a középiskolások.

 

A programon résztvevőknek az igazolást 13 óra 30 perctől osztják, a nyereményeket 14 órától sorsolják.

 

Részletes program:

                        



 

 

          9.00

Kongresszusi   Terem

Természettudományi és Informatikai Kar

            Nagyelőadó

Fogorvostudományi Kar

Alagsor

Mezőgazdasági Kar

        10.00

Bölcsészettudományi Kar

Gyógyszerésztudományi Kar

Mérnöki Kar

        11.00

Gazdaságtudományi Kar

Általános Orvostudományi Kar

Juhász Gyula Pedagógusképző Kar

         12.00

Állam-és Jogtudományi Kar

Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar

Zeneművészeti Kar

         13.00

SZTE Tájékoztató előadás

 

 

 

Olvassa el ezt is!

Kilenc hétig pótlóbuszok Szeged és Orosháza között

Kilenc hétig pótlóbuszok Szeged és Orosháza között

A Hódmezővásárhely és Orosháza közötti pályakarbantartással több perces késéseket okozó sebességkorlátozásokat szűntetnek meg.
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Országszerte számos múzeum, könyvtár és kiállítóhely nyitva lesz az év leghosszabb éjszakáján. Vásárhelyen is 6 helyszínen 19 programmal várják az érdeklődőket. Részletes program.

620 alkotó 1500 alkotás

620 alkotó 1500 alkotás

A zsűri június végéig dönt arról, hogy mely műveket tekintheti meg a közönség az október első vasárnapján nyíló Őszi Tárlaton.
Emléktáblát avattak a mártírhalált halt Cseszkó házaspárnak

Emléktáblát avattak a mártírhalált halt Cseszkó házaspárnak

Hálaadó istentiszteletet követően felavatták a mártírhalált halt, Celebesz szigetén kórházat alapító Cseszkó Gyula és felesége, Hadady Emma Róza emléktábláját az Ótemplom falán.

 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi mazsorettek Monzában
Vásárhelyi mazsorettek Monzában A hódmezővásárhelyi Crystal Dance Club Egyesület 24 versenyzővel, két koreográfiával képviselte Magyarországot.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Következik a Szabadság téri Óvoda
Következik a Szabadság téri Óvoda A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 
Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.