Kultúra, oktatásNyílt Nap lesz a Mezőgazdasági Karon

2014. január 8., szerda
 
Nyílt Nap lesz a Mezőgazdasági Karon

Öt hetük maradt az érettségi előtt álló diákoknak eldönteni, hová akarnak felvételizni. A nagy „diákcsalogató” időszakának csúcsához érkezünk, szinte minden írott és elektronikus sajtó tele van főiskolai és egyetemi hirdetésekkel.

 

Képünk az MGK nyílt napján készült (Fotó: VH archív)

 

 

A nyílt napok utolsó sorozata is most zajlik. Így van ez a Szegedi Tudományegyetemnél is, ahol szintén a finisben vannak a nyílt napok.

Sőt január 16-18-án  Budapesten a Papp László Sportarénában rendezik a hagyományos EDUCATIO Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást. (Cikkünk a lap alján) Ezen a Szegedi Tudományegyetem valamennyi kara is jelen lesz.

Természetesen nem kell Budapestre menni tájékozódni annak, aki a Mezőgazdasági Kar valamelyik mérnökképzését, vagy felsőoktatási szakképzését célozta meg, ugyanis január 10-én, pénteken a hódmezővásárhelyi karon Nyílt Nap lesz. 11 órától a kar Andrássy utcai épületében az agrárium iránt érdeklődő diákokat és szüleiket várják.

A Karon nappali és levelező tanrendben  6 + 1 félévben mezőgazdasági és vadgazda mérnök képzés folyik. Az első, úgynevezett alapozó év után, mezőgazdasági vállalkozói, mezőgazdasági környezetvédelmi, agrárgazdasági és logisztikai, társállattenyésztői, kertészeti és növényvédelmi képzési specializációk közül választhatnak.

Az egyre népszerűbb felsőoktatási szakképzések is széleskörűek. Ránézésre is több, ma is hiányszakmának számító képzésre lehet jelentkezni. A Nyílt Nap prezentációs tájékoztatóján erről is részletesen beszélnek majd.

Mint általában minden évben, most is több szülő elkíséri majd a Mezőgazdasági Karon továbbtanulni szándékozókat. A tavaly november legvégén tartott első nyílt napon is kiderült, a hozzátartozókat elsősorban a kollégiumi elhelyezés körülményei érdeklik, ugyanis az utóbbi években a Hódmezővásárhelyhez közeli településekről, illetve a két szomszédos megyéből jelentősen megnőtt a jelentkezők száma. A Kar nagy előnye, hogy valamennyi felvett hallgató kollégiumban lakhat és a kisebb távolság miatt, az utazási költségek sem terhelik meg a családi költségvetést. Az agrár felsőoktatásban köztudottan nagy előnynek számít, hogy a kitűnő tanüzemi lehetőségek miatt, a Mezőgazdasági Kar képzésében igen erős a gyakorlatorientáltság.  

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Az első nap a mesterképzésé

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Bilincsben a vásárhelyi lottózó kirablója

Bilincsben a vásárhelyi lottózó kirablója

A 22 éves hódmezővásárhelyi tettes karácsony előtt egy lottózóban brutálisan bántalmazta az eladót. Január 7-én elfogták a nyomozók. 
Bethlenes diák nemzetközi sikere Indiában

Bethlenes diák nemzetközi sikere Indiában

Gémes Antal, a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium diákja is tagja volt a hat fős magyar csapatnak, amely 48 ország közül ötödik lett a Nemzetközi Junior Természettudományi Olimpián
Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek

Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek

A Nemzeti Választási Bizottság által kiszabott büntetést, amelyet a Kúria is jóváhagyott, most az Alkotmánybíróság megsemmisítette.
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse

24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse

Április 10-én és 14-én a Nemzeti Választási Bizottság egyhangúlag megszavazta a kétszer 1 millió 614 ezer forintos bírságot a Facebook-oldalakon megjelent véleményei miatt.
 

És ezt már olvasta?

Az agrárszakma háromnapos ünnepe
Az agrárszakma háromnapos ünnepe A XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokat május 14–16. között rendezik Hódmezővásárhelyen, a Hód-Mezőgazda Zrt. Kiállítási Centrumában.Részletes program.
 
Lengyel testvérvárosi látogatás
Lengyel testvérvárosi látogatás Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
 
Ütős hétvége a Hódtóiban
Ütős hétvége a Hódtóiban Május 9-én a Hódtói Sportcsarnokban rendezte meg a Hódmezővásárhelyi Box Club a II. Szalkai László-emlékversenyt.
 
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.