GazdaságNövekszik az olasz fogászati turisták száma

2011. október 25., kedd
 
Növekszik az olasz fogászati turisták száma

Az utóbbi öt évben 150 százalékkal ötvenezerre emelkedett a közép-kelet-európai, közöttük magyar fogorvost választó olaszok száma.

 

 

 

 

 

 

Kevésbé ismert tény, hogy Hódmezővásárhely évek óta a fogászati kezelésre szoruló külföldiek egyik kedvelt célpontja. A Ginkgo Sas Hotelben rendszeresen szállnak meg egészségügyi turisták, de van olyan fogászat, amely a repülőtéri érkezéstől, a szállás biztosításáig, a teljes körű ellátástól, a hazautazásig, maguk intéznek mindent. A tapasztalatok szerint Vásárhelyre leginkább az Egyesült Királyságból érkeznek. Az egyik külföldön is jól ismert és elismert magán Fogászati Centrum vezetője, Dr. Borbáth Csaba szerint ez az emelkedő olasz egészségügyi turizmus náluk még nem érezteti hatását. Mint mondta, Hódmezővásárhelyre elsősorban Írországból jönnek a legtöbben.

A codacons.it olasz elemző portál a bővülést azzal magyarázza, hogy a hídtól, koronáig vagy fogprotézisig, Magyarországon ugyanazért a szolgáltatásért a páciens az olaszországi fogorvosi ártáblázatban szereplő összegnél hatvan százalékkal kevesebbet fizet.

Ezen egyébként az úti- és szállásköltség sem sokat változtat és ami szintén lényeges, külföldön nincs hosszú várakozási idő, ellentétben az olasz fogorvosi gyakorlattal.

A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint tavaly 8 ezer olasz turista érkezett Magyarországra gyógy- és egészségturisztikai céllal.
Ezzel a motivációval a legtöbben, 662 ezren Ausztriából érkeztek Magyarországra 2010-ben. Németországból 341 ezren, Szlovákiából 216 ezren, Lengyelországból 117 ezren jöttek Magyarországra gyógy- és egészégturisztikai céllal, míg az Egyesült Államokból ezren, Ázsiából 3 ezren érkeztek.

 

Olvassa el ezt is!

Ajándékozás a Városházán

Ajándékozás a Városházán

A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust

Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust

December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.
Rolleres balesete Vásárhelyen

Rolleres balesete Vásárhelyen

Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.
 

És ezt már olvasta?

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
 
A szalonczukkedli rágcsálás napjai
A szalonczukkedli rágcsálás napjai Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része? Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.