KözéletNATO medált kaptak a magyar katonák Koszovóban

2019. augusztus 29., csütörtök
 
NATO medált kaptak a magyar katonák Koszovóban

Lorenzo D′Addario vezérőrnagy, a KFOR parancsnoka és dr. Márkusz László, Magyarország koszovói nagykövete részvételével rendezett ünnepség keretében kapták meg augusztus 20-án a NATO-medált külszolgálatban teljesített feladataik elismeréseként a magyar békefenntartó katonák.

 

 

 

 

 

 

A rendezvényen Rácz Szabolcs György alezredes, a KFOR Harcászati Tartalék Zászlóalj (KTRBN- KFOR Tactical Reserve Battalion) parancsnoka beszédében megemlékezett Szent István királyról, és kiemelte, hogy államalapításunk ünnepe méltó keretet ad a NATO elismerések átadására. „Büszke vagyok önökre és az elvégzett munkájukra, amely nagymértékben hozzájárult Koszovóban a biztonságos környezet fenntartásához” - mondta Rácz alezredes.

 

A NATO „Non – Article 5” medálok átadása előtt Lorenzo D′Addario vezérőrnagy magyarul köszöntötte a katonákat. Beszédében mindenkinek megköszönte a magas szintű és áldozatos munkát, amelyet a műveleti területen végeztek az elmúlt időszakban. „Azért vagyunk itt a NATO szolgálatában, hogy fejlődést hozzunk. Emellett megtanuljuk azt is, hogyan tudunk közösen és hatékonyan együttműködni. Nagyon büszke vagyok arra, hogy együtt dolgozhattam önökkel!” - mondta a parancsnok.

 

A medál átadó ünnepséget megelőzően, a többségében az MH 5. Bocskai István Lövészdandár katonáiból álló magyar kontingens állománygyűlést tartott, ahol a parancsnok előléptetéseket és elismeréseket, illetve a KTRBN tagjaként szolgálatot teljesítő amerikai katonáknak Magyarország honvédelmi minisztere által adományozott Békefenntartásért Szolgálati jelet adott át.

 
 
VH-MH sajtó
 

Olvassa el ezt is!

Elstartolt a SZIN

Elstartolt a SZIN

Mediterrán hangulat, fergeteges koncertek, 12 zenei helyszín, több mint 200 produkció, nemzetközi sztárok, diákbarát árak, azaz egy felejthetetlen nyárzáró a SZIN.
Ingyen strandolhatnak a vásárhelyi diákok

Ingyen strandolhatnak a vásárhelyi diákok

Egy hétig a belépéshez a tanulónak a strand portájánál a saját érvényes hódmezővásárhelyi lakcímkártyáját és érvényes diákigazolványát kell felmutatni.
Ulmi találkozó

Ulmi találkozó

Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
A Liszt lett a rangos verseny győztese

A Liszt lett a rangos verseny győztese

A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 

És ezt már olvasta?

Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 28. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
 
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát