SportNagyarányú győzelem a Hódtóiban

2016. március 25., péntek
 
Nagyarányú győzelem a Hódtóiban

Minden előzetes elvárást felülmúlva, nagy arányú győzelmet aratott a MAFC II. ellen a Vásárhelyi Kosársuli. A kék-sárgáknál Czibere Zoltán volt a legeredményesebb, szinte nem tudott hibázni a hármas vonal mögül. Dr. Elek András fiai egy hét múlva a Budafok ellen zárják az alapszakaszt.

 

 

 

 

A Kosársuli kezdte jobban a mérkőzést, a fővárosi fiatalok nem tudtak mit tenni a hazaiak kombinatív és gyors játékával. Elsősorban Vas és Kelemen gyűjtötte a pontokat. Emellett a védekezés sem ment rosszul, ennek ellenére 16 pontot szereztek Dinnyés Attila tanítványai az első kisszünetig.

 

A második periódus elején öt percre behúzta a kéziféket a Vásárhely, nem esett túl sok kosár. Szerencsére azonban a sötét mezesek sem voltak túl eredményesek. Ezután beindult a henger, rövid idő alatt 16 pontot jegyezhettünk fel a hódmezővásárhelyiek oldalán. 54-24 volt az állás, ami a félidőre sem változott.

 

A pihenő után Czibere percei következtek: öt hármast vágott gyorsan egymás után. (73-30) Ekkor már látszott, hogy dr. Elek Andrásnak nem kell sok minden miatt aggódnia, a győzelem nem forgott veszélyben. Főleg, hogy Czibere még egyszer eredményes volt a hárompontos-vonal mögül.

 

Az utolsó negyedben már főleg csak az volt a kérdés, hogy Varga Dánielék mikor szerzik meg századik pontjukat. Rostás Gábor zsákolása után már 99-et mutatott az eredményjelző, ezután szintén ő dobhatott büntetőket, így lett meg a száz egység. Ezután folytatódott az örömjáték, amelynek köszönhetően több mint 50 pontos sikert arattak Kelemenék.   

 

Vásárhelyi Kosársuli - MAFC II. 125-66 (29-16, 25-8, 34-18, 37-27)

NBI B csoport, alapszakasz XXI. forduló vezette: dr. Varga Z.,Borgula Gy. és Kátay Cs.

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 420 néző.

Kosársuli: KELEMEN 12/6, CZIBERE 25/18, ROSTÁS G. 16/3, VAS 16/6, VARGA D. 15

Csere: KIS MOLNÁR 14/12, VARGA Z. 8, Wirth 5, Pavlovic 6, Nagy 8/6, 

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

 

Dr. Elek András: "Gratulálok a fiúknak, köszönjük a közönségnek a bíztatást. Nagyon jó, hogy igazi örömjátékkal sikerült búcsúznunk az alapszakasztól." 

 
 
Forrás: Kosársuli
 

Olvassa el ezt is!

A Petőfi Rádió a nyerő

A Petőfi Rádió a nyerő

Az országos mérések alapján  a Petőfi Rádió a harmadik leghallgatottabb rádió a Dél alföldi régióban is. A népszerű rádió stábja Székkutason járt a napokban.
Új szezon új lendület

Új szezon új lendület

Március 20-án Budapesten rendezték meg a II. Fitvilág Kupát. Öt korcsoportba a hódmezővásárhelyi Hód Fitness SE is benevezett. Képekkel és eredményekkel!
Holttestet találtak a leégett vásárhelyi tanyaépületben

Holttestet találtak a leégett vásárhelyi tanyaépületben

A Csomorkányi úton lévő ötven négyzetméteres házhoz három járművel vonultak a tűzoltók.
Troll szobor a Kása erdőben

Troll szobor a Kása erdőben

Thomas Dambo dán újrahasznosító művész készít trollszobrot. Viták kereszttüzében döntöttek arról, hogy 32 millió forintot fordít a város önkormányzata.
 

És ezt már olvasta?

Fókuszban az agrárium
Fókuszban az agrárium Hagyományossá vált, és nemzetközileg is számon tartott konferencia lett Hódmezővásárhelyen a Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferencia.
 
Dühös lett – közlekedési tábla, Fidesz iroda üvege bánta
Dühös lett – közlekedési tábla, Fidesz iroda üvege bánta A bíróság garázdaság és rongálás vétségében mondta ki bűnösnek mint különös visszaesőt, és a szabadságvesztés mellett, az okozott kárt is meg kell téríteniw.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 16. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A Sopron ellen a 7. helyért
A Sopron ellen a 7. helyért Budafokon zárta a rájátszás második körét a Vásárhelyi Kosársuli. Egy bravúros győzelem esetén az 5. helyért játszhattak volna Borbáthék.
 
Mindjárt itt a Deja vu
Mindjárt itt a Deja vu A DEJA VU Fesztivált 2025. június 6-7-8. között rendezik meg Szegeden, a pünkösdi hosszú hétvégén. Már ismertek az előadók nagy része.
 
Nagyszerű eredmény Londonban
Nagyszerű eredmény Londonban A Nemzetközi Nyílt Poomsae Taekwondo Bajnokságon a vásárhelyi László Alexa is részt vett. A mezőny legnépesebb kategóriájában dobogó lett.
 
Már csak az 5-8. helyért folynak a meccsek
Már csak az 5-8. helyért folynak a meccsek A Budafokot fogadta a Hódtói Sportcsarnokban a Vásárhelyi Kosársuli.Tizenkét pontos hátrányból várja a visszavágót az 5-8. helyért zajló rájátszás első körében.