






Minden művészetkedvelő vásárhelyi könyvpolcára ha nem is „kötelező”, de jó szívvel ajánlható reprezentatív kötet jelent meg a napokban. A lokálpatriotizmuson túlmutató album a hazai képzőművészet és hazánk történelmének, néprajzának izgalmas kaleidoszkópja is.
A ’110 Év- 110 Műtárgy’ címet viselő nagyméretű, színes képekkel gazdagon illusztrált gyönyörű kivitelű könyv a Tornyai János Múzeum fennállásának 110 éves évfordulóját koronázta meg.
A kötetben a múzeum kiállítási anyagából kiválasztott egy-egy jellegzetes tárgyat, festményt, grafikát, szobrot, avagy egykori használati tárgyat, díszítő alkotást raktak kronológiai sorrendbe.
Ismerve a Tornyai János Múzeum képzőművészeti, fotó, helytörténeti, numizmatikai, néprajzi gyűjteményét, illetve régészeti leletmentő munkáságát, akár 1100 vagy 11100 tárgy is szerepelhetne a könyvben, de ne legyünk telhetetlenek.
A kiválasztott 110 tárgy és vele az időutazás, kellemes meglepetéseket szereznek, illetve nemcsak a múzeumról, hanem a város múltjáról, a hajdan itt élt emberekről is mesélnek. Az 1905-től kezdődő és 2015-ig tartó bemutatónál igyekeztek a szerkesztők minden évhez egy-egy karakteres tárgyat választani a gyűjteményből, miközben ügyeltek arra, hogy az egyes múzeumi területek közötti egyensúly megmaradjon.
A művészeteket kedvelők számára ismerős műtárgyak, régészeti leletek mellett, eddig kevésbé ismert, vagy teljesen ismeretlen műtárgyak is helyet kaptak a könyvben.
A Tornyai János Múzeum keménykötéses, 265 oldalas új kiadványa nemcsak a múzeum sokszínű, gazdag gyűjteményének keresztmetszete, hanem a hazai képzőművészet és hazánk történelmének, néprajzának izgalmas kaleidoszkópja is.
Galériánkra kattintva lapozzon bele a könyvbe!