GazdaságMosógép-csere újratöltve

2015. július 16., csütörtök
 
Mosógép-csere újratöltve

Miután eddig valamennyi mosógép-csere pályázati keret néhány órával a meghirdetés után kimerült, joggal merült fel a kérdés, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium miért ilyen alacsony összeget határozott meg, például 70 millió forintot a Békés Csongrád és Bács Kiskun megye pályázói részére, miközben jól tudott, hogy a családok 94 százalékának van mosógépe, ezek csaknem 50 százaléka nyolc évnél idősebb.

 

 

 

Most azonban úgy tűnik, van még remény arra, hogy egy gazdaságosabb mosógép beszerzésével a családi költségvetés enyhíthető lesz, ami a másik oldalon az energiaigény csökkenését eredményezheti.

 

Ugyanis várhatóan újabb 500 millió forintot fordít a kormány a mosógépcsere-programra – mondta Szabó Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára a Napi Gazdaságnak. A kormány fontos célkitűzése az energiahatékonyság javítása – közölte Szabó Zsolt fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint közszolgáltatásokért felelős államtitkár a Napi Gazdaság szerint.   

A szaktárca ezen kívánt javítani az Otthon melege program ötödik elemeként kiírt mosógépcsere-pályázattal, amelynek keretében eddig 500 millió forint összértékű támogatásra lehetett pályázni. Az alprogram azonban annyira sikeres volt, hogy a tárca úgy döntött, újabb 500 millió forintot fordít a mosógépcsere-programra

A támogatásokat nem szociális alapon osztották, azt szerették volna, ha mindenki élni tud a lehetőséggel. Valamennyi magyarországi lakhellyel rendelkező magánszemély, aki a lakcímkártyáját be tudja mutatni, saját lakcímére egy mosógépcserére tud pályázni.

A mosógépcsere évente 12 ezer forint megtakarítást jelent egy család számára. A megítélt támogatás összege 25-45 ezer forint lehet a készülék energiaosztályától függően. A részletek a napokban kiderülnek.

 

Olvassa el ezt is!

Nem tűnt el csak átalakult

Nem tűnt el csak átalakult

Szervezési nehézségek, dátumütközések, de az is kiderült, hogy a tájékoztatás sem volt elégséges, és a lakossághoz nem igazán jutott el a program új helyszínének híre sem.
Vásárhelyi atléta a Junior Európa-bajnokságon

Vásárhelyi atléta a Junior Európa-bajnokságon

A 26 tagú magyar válogatottban Szűcs Noémi is helyet kapott. Héjja Antal tanítványa 400 méter gátfutásban méri össze erejét Európa legjobbjaival.
Különleges vendég Vásárhelyen

Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

Traktortól az arcfestésig

Traktortól az arcfestésig

Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
 

És ezt már olvasta?

Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.