Kultúra, oktatásMondd ki szépen - angolul

2015. március 25., szerda
 

Idén elérte nagykorúságát a Klauzál Gábor Általános Iskola Angol Szépkiejtési Versenye, ugyanis március 25-én 18. alkalommal rendezték.

 


 

A mára már hagyományos városi verseny gondolata annak idején az iskola két angol nyelvszakos pedagógusa, Dezső Zsuzsanna  és Baricsa Enikő fejében fogant meg abból a célból, hogy városban az angol nyelvet tanuló  diákok megmutathassák az általuk választott idegen nyelvet verseny körülmények között miként tudják előadni helyes kiejtéssel és hangsúlyozással.

 

Két korcsoportban nem csak a bebiflázott angol szavakról, hanem azok szép kiejtéséről is számot adnak a diákok. Idén is 5-6. osztályosok és a 7-8. osztályosok szerepeltek a 3-3 tagú zsűri előtt. És valóban szerepeltek, mert a diákok közül többen is a kiejtés és a hangsúlyozás mellett, gesztusokkal és mimikával is „dramatizálták” a felolvasott részletet. Minden évben változatos témát kapnak a diákok.

Így aztán volt már például Harry Potter részlet, vagy 2012-ben születésének kétszáz éves évfordulóján Charles Dickens Twist Oliverjének egy részlete, de volt már indiánregényrészlet is: James Fenimore Cooper Utolsó mohikán című művéből.

Idén az 5-6 osztályosok a kötelezőben a Békakirályfi meséjét, a 7-8. osztályosok pedig a Szépség és a szörnyeteg egy részletét kapták.

 

Idén kategóriánként 6-6 helyezettet ajándékoztak meg.

 

Eredmények:

(5-6. osztályosok)

 

    1. Bozó Tamás, Bethlen Gábor református Gimnázium és Szathmáry Kollégium, felkészítő tanára: Jenei Erzsébet

    2. Wolf Eszter, Németh László Gimnázium és Általános Iskola, felkészítő tanára: Somogyiné Varga Ibolya

    3. Faragó Réka, Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő tanára: Kiss Ilona

    4. Bánfi Kata, Klauzál Gábor Általános Iskola, Gregus Máté Tagintézménye, felkészítő tanára: Kardos Nóra

    5. Juhász Márk, Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő tanára: Kiss Ilona

    6. Antal Máté, Bethlen Gábor református Gimnázium és Szathmáry Kollégium, felkészítő tanára: Jenei Erzsébet

 

(7-8. osztályosok)

 

    1. Nyerges Péter, Szent István Általános Iskola, felkészítő tanára:Béresné Kotmán Erzsébet

    2. Mihály László Mátyás, Bethlen Gábor református Gimnázium és Szathmáry Kollégium, felkészítő tanára: Szabó Ildilkó

    3. Sebők-Papp Hanna, Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő tanára: Csikósné Váradi Andrea

    4. Kokovai Odett, Németh László Gimnázium és Általános Iskola, felkészítő tanára: Varga Boglárka

    5. Békési Rebeka, Németh László Gimnázium és Általános Iskola, felkészítő tanára: Kókay Erika

    6. Nagy Richárd, Klauzál Gábor Általános Iskola, felkészítő tanára: Baricsa Enikő

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Könyvecske a 20 éves a Kosársuliról

Könyvecske a 20 éves a Kosársuliról

Egy-egy kiadványt minden érdeklődő ingyen megkaphat szombaton 17 órától a Hódtói Sportcsarnok bejáratánál, a Békés elleni NB I/B-s rangadó előtt.
Megoldódott a kopáncsi legenda

Megoldódott a kopáncsi legenda

Hódmezővásárhely határában a földből eddig is sok érdekes lelet került elő. Most egy elveszetnek hitt leletanyag rejtélye oldódott meg.
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
Ismét elmaradt a győzelem

Ismét elmaradt a győzelem

A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 

És ezt már olvasta?

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.