Kék hírekMint a kalandfilmekben

2011. július 14., csütörtök
 
Mint a kalandfilmekben

Egy közeli repülőtér sárkányrepülősének a légi támogatásával fogtak el a kiskőrösi rendőrök négy kábeltolvajt.

 

 

 

Négy tolvaj július 13-án hajnalban egy közeli tanya melletti transzformátort előbb szétverte, majd kiszedtek belőle három darab, egyenként körülbelül 30 kg-os réztekercset. A kapitányságra hajnali hat óra körül érkezett bejelentés, hogy egy Kiskőröstől kb. 6 km-re lévő, az 53-as főútvonal melletti tanyánál egy juhász zavart meg négy ismeretlen férfit abban, hogy az ott található transzformátorból kiszedjenek és ellopjanak három darab, egyenként kb. 20-30 kg-os réztekercset. A hárommillió forint értékű transzformátort addigra szétverték a tolvajok.

A juhásznak az tűnt fel, hogy váratlanul elment az áram a hodályban, ezért akarta a tanyánál lévő transzformátort ellenőrizni, amikor a közelében három ismeretlen személyt látott meg, akik észlelve őt, a közeli szőlősbe, illetve kukoricásba menekültek. A juhász azonnal hívta a szomszédos repülőtér vezetőjét, aki telefonon értesítette a kiskőrösi rendőröket, jelezve, hogy sárkányrepülőjével felszállva követi a tolvajok menekülését és fentről fogja segíteni az elfogásukat.

A néhány percen belül a helyszínre érkező járőrök biztosították a területet, és az erősítés megérkezése után a levegőből jelzést adó sárkányrepülős segítségével előbb két tettest, majd nem sokkal ezután a harmadikat is sikeresen elfogták. Ezután nem sokkal a gépkocsival menekülő negyedik bandatagot Dunaegyházán, a lakásán találták meg a solti rendőrök. A gyanúsítottakat kihallgatták, az általuk okozott rongálási kár eléri a 2 millió forint.

 
 
Forrás: BKMRF
 

Olvassa el ezt is!

A Liszt lett a rangos verseny győztese

A Liszt lett a rangos verseny győztese

A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
Díszközgyűlés kitüntetésekkel

Díszközgyűlés kitüntetésekkel

A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet

A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról

Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról

A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 

És ezt már olvasta?

Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 28. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Ulmi találkozó
Ulmi találkozó Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
 
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát