TechTrendMi vár ránk 30 év múlva

2015. október 15., csütörtök
 
Mi vár ránk 30 év múlva

Már maga a megoldás is meghökkentő, abban a videóban, amely a környezetet kímélő és károsító életet mutatja be - egyszerre. Ugyanis az elgondolkodtató interaktív videóban az egér mozgatásával összehasonlíthatjuk, hogy 30 év múlva mi vár ránk, ha fenntartható világ kialakítására törekszünk, és mi lesz, ha mégsem így történik.

 

 

 

 

A környezetvédelem, a megújuló energiaforrások, az elektromos járművek és megannyi fontos lehetőség kihasználásával érhetjük el, hogy fenntartható, élhető és boldog világban éljünk. Ezzel elméletben tisztában is vagyunk, de vajon mindent megteszünk ezért? És meddig tartható a mostani életformánk? Ilyen fontos kérdésekre hívja fel a figyelmet az SPP elgondolkodtató videója, ami ráadásul interaktív is.

 

Amint elindul a videó, közepén egy csúszkát találunk. Ezt lehet az egérrel jobbra és balra húzogatni. Bal oldalon azt láthatjuk és hallhatjuk, hogy 2045-ben milyen világunk lehet, ha az egyébként már létező lehetőségeinkkel élve megóvjuk környezetünket, jobb oldalt pedig azt, hogy milyen lesz a világ 30 év múlva, ha mégsem így történik. 

 

A vidót nézze meg ITT!

 

Olvassa el ezt is!

Miért mindig csak a nők?

Miért mindig csak a nők?

Ha divatról van szó, szinte kizárólag a nők vannak kedvező helyzetben. Pedig a férfiak is szeretnek csinosan, divatosan öltözködni. Megnéztük mit hoz az idei ősz.
Márkus Mollit meghívták a Világsakkfesztiválra

Márkus Mollit meghívták a Világsakkfesztiválra

Október 17-én egyedülálló fesztiválnak lesz a helyszíne a Budavári Palota lábánál található Várkert Bazár. Ötletgazdája és főszervezője Polgár Judit.
Vásárhely kimaradt

Vásárhely kimaradt

Kihirdették a Versenyképes Járások Program nyerteseit. Mártély, Mindszent, Székkutas megnyerte a benyújtott 500 millió forintos közös pályázatát.
Tarlótűz Szikáncson - országos tűzgyújtási tilalmat rendeltek el.

Tarlótűz Szikáncson - országos tűzgyújtási tilalmat rendeltek el.

Eloltották a szombat délután keletkezett tarlótüzet Hódmezővásárhely közelében. A szikácsi településrész mellett négy hektáron égett a tarló.
 

És ezt már olvasta?

Már megint... és még meddig?
Már megint... és még meddig? A kerékpárosok közül sokan még a jobbkéz szabállyal sincsenek tisztában, sőt a zebrán való áthaladás szabályával sem.
 
A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon
A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

Új Szent István-napi hagyomány: katonazenekarok a budapesti Kossuth téren. Hat katonazenekar, összesen 230 zenész adott műsort.

 
Átadták a Boldog Gizella-díjakat
Átadták a Boldog Gizella-díjakat A Polgári Hódmezővásárhelyért Alapítvány elismerését 19-én este adták át a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Ünnepség Hódmezővásárhelyen
Ünnepség Hódmezővásárhelyen Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
 
Átadták a belvárosi parkot
Átadták a belvárosi parkot Az évekkel ezelőtt a lakosság nagy része által elutasított városi könyvtár épületkomplexum tervezett helyén vissza nem térítendő támogatásból park létesült.
 
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára Az augusztus 20-i koncert ingyenes, de regisztrációhoz kötött, regisztrálni a Szeged-Csanádi Egyházmegye honlapján (http://szeged-csanad.hu/maga-zoltan/) lehet.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...