Kultúra, oktatásMert gyümölcséről lehet megismerni a fát

2016. október 7., péntek
 

A Jézus élete című kiállítás tizenkilencedik helyszínén, a hódmezővásárhelyi Emlékpontban szeptember 1-jén nyílt meg a kétezer éves bibliai történetet mai művészeti eszközökkel bemutató képzőművészeti tárlat.

 

 

Fotók: Emlékpont

 

 

Az Emlékpont galériájában a kiállításhoz ingyenes előadássorozat is kapcsolódott szeptember 7-től a keddi és a pénteki napokon.

Október 7-én volt - a kiállítás 12-i zárása előtti - utolsó előadás, amelyet Tokics Imre, az Adventista Teológiai Főiskola tanszékvezetője tartott.

Luther Mártonról szólva kijelentette: a bölcsész pályára készülő fiatalember tizennyolc évesen vette kezébe először a Bibliát, és amikor 1505-ben az erfurti egyetemről hazafelé tartva az erdőben egy viharba került, s az útjába kerülő fákat villámok elé döntötték, fogadalmat tett: ha a vihart túléli, Istennek szenteli életét. A vihar elmúlt, az egyetemen eredményes hallgató szakított addigi életével, pénzét szétosztotta és az erfurti ágostonos szerzetesrend kolostorába vonult, pappá 1507-ben szentelték.

Teológus professzor lett a wittenbergi egyetemen, ahol kidolgozta híres kilencvenöt tételét, amelyet a wittenbergi vártemplom kapujára 1517. október 31-én tűzött ki, innentől számítjuk a reformáció kezdetét.

Luther – bár őt magát nem szoktuk forradalmárnak tekinteni – cselekedete annyiból forradalmi volt, hogy az általa felfedezett újat, hogy ha bajban vagyok, vagy ha örömöm van, közvetlenül istenhez fordulhatok, nem volt hajlandó a réginek alávetni - mondta Tokics Imre.

Az előadó szólt arról is, hogy fontosnak tartja, hogy a fiatalok egy-egy bibliai témát rajzban is kifejezzenek és az Emlékpont kiállításán látható gyermekrajzok sokat jelenthetnek majd nemcsak szüleiknek, hanem nekik maguknak is, ha felnőttként újra kezükbe veszik ezeket az alkotásokat.

 

A rajzpályázat - amelynek 130 beadott alkotása szintén látható az Emlékpontban -  eredményhirdetése október 12-én 15 órakor lesz, amikor minden pályázó oklevél- és könyvjutalomban részesül, a legjobbak pedig pénzdíjat kapnak.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Egy kiállítás üzenete

 

 
 
VH-Emlékpont
 

Olvassa el ezt is!

Bemutatták Miklós Péter új kötetét

Bemutatták Miklós Péter új kötetét

A tizenkét könyvet és több mint háromszáz tanulmányt jegyző Juhász Kálmán a Csanádi Egyházmegye történetének legjelentősebb kutatója volt.
Tanácsok átverés ellen

Tanácsok átverés ellen

A tapasztalatok szerint, ha a lakásba nem is nagyon jutnak be a házalók, de Vásárhelyen is felbukkanó „mobil” tűzifa kereskedők viszont „mélyebben is bejuthatnak a pénztárcánkba”.
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
A szalonczukkedli rágcsálás napjai

A szalonczukkedli rágcsálás napjai

Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 

És ezt már olvasta?

Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Megújulhat a Városi Könyvtár
Megújulhat a Városi Könyvtár 100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
 
Rolleres balesete Vásárhelyen
Rolleres balesete Vásárhelyen Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.
 
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.
 
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra? A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.
 
Négyéves a tramtrain
Négyéves a tramtrain Eddig több mint 93 alkalommal kerülhették volna meg a Földet az Egyenlítő mentén, de akár közel ötször is megjárhatták volna oda-vissza a Föld-Hold távolságot.