SportMegvan a bajnokság 16. győzelme

2014. április 5., szombat

Megvan a bajnokság 16. győzelme

Kiváló védekezésének köszönhetően a közel 400 km-s utazás után is nyerni tudott a Kosársuli Sopronban, pedig Czibere (fogműtét) és Nyilas (munkahelyi elfoglaltság) is hiányzott. Vas Péter és Vejinovics foghatatlan volt támadásban, így nagy küzdelem után ugyan, de behúzta a csapat a 16. győzelmét a bajnokságban.

Nagyon jól védekeztek a vendégek, de 3 percig nem bírtak betalálni. Utána Vejinovics 3 betörésével 6-6 lett az eredmény, majd Vas révén 6-10. Ismét jött 3 perc betli: Grudáék nem nagyon boldogultak a magas hazai centerek ellen, a kinti dobóhelyzetek meg sorra kimaradtak. Látszott, hogy jobb csapat a Kosársuli, de az eredményjelző egált mutatott a negyed végén (12-12)

A második tíz perc elején Kukláék tovább szigorítottak a védekezésen, és Vas Péter 3 triplájával és Mócsai betöréseivel sikerült végre elhúzni (19-27). A negyed végén azonban a hazaiak felzárkóztak 29-31-re.

A szünet után a sokat cserélő vendégek hibáit kihasználva kiegyenlítettek a soproniak (35-35), majd a vezetést is átvették (40-39). Vejinovics és Varga eredményessége révén sikerült fordítani (40-47), és előnnyel zárni a negyedet (41-50)

Az utolsó játékrész elején egy nagyon fáradt, de nagyot küzdő Kosársulit láthatott a néhány lelkes hazai szurkoló. A SMAFC dobott néhány szerencsés kosarat, de Rostás Imre keze végre ráismert a gyűrűre - amelybe soproniként tavaly oly sokszor betalált (52-61). Az utolsó két percet a vendéglátók szétfaultolták, és majdnem sikerrel. Az első nyolc büntetőből csak két vásárhelyi pont jött össze, de a következő tizenkettőből már hat - és ez elég volt. Közben dobtak ugyan a hazaiak jó pár gyors kosarat, de ez csak a felzárkózásokhoz volt elég. Öt pontnál egyszer sem volt kevesebb a Kosársuli előnye - a vége meg kilenc lett.

Ezzel az idegenbeli sikerrel biztosan őrzik Utasi Gábor tanítványai első helyüket a rájátszás középső (9-16.) csoportjában.

NYME-SMAFC - EnterHód Vásárhelyi KS 63-72 (12-12, 17-19, 12-19, 22-22)

NB I/B-s férfi mérkőzés, a 9-16. helyért

Sopron, 50 néző - vezette: Török, Németh, Dombay

Kosársuli: VEJINOVICS 18, Rostás I. (7/3), VAS 21/9, Varga 8, Gruda 4,

csere- Kukla 2, Grezsa -, MÓCSAI 9, Rostás G. 1

edzők: dr. Elek András és Utasi Gábor

dr. Elek András edző: "Ha már az első helyekért nem játszhatunk, elhatároztuk - hogy mind a nyolc meccsünket megnyerjük a rájátszásban. Egy már meglett pénteken, gratulálok az egész csapatnak a küzdeni tudásért."

A Fidesz szerint azonosították a plakátrongálokat

A rongálást leginkább a Fidesz plakátjai sínylették meg, a tapasztalatok szerint más párt hirdetéseit is letépték, lefestették.
Európa aikidosai Vásárhelyen

Szombaton reggel megkezdődött Hódmezővásárhelyen a brüsszeli székhelyű Európai Aikido Szövetség éves közgyűlése.

2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik

Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.