GazdaságMegújult Hódmezővásárhely teljes közvilágítása

2012. február 24., péntek
 
Megújult Hódmezővásárhely teljes közvilágítása

Uniós támogatással megújult Hódmezővásárhely teljes közvilágítása, a korszerű LED-technológiának köszönhetően harmadával csökkennek az energiaköltségek, mérséklődik a károsanyag-kibocsátás, mindemellett erősebb és egyenletesebb a megvilágítás a város utcáin.

 

 


 

Lázár János polgármester a fejlesztés eredményeit bemutató csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, a beruházás egyik oka az a konfliktus volt, amely a regionális áramszolgáltató, az EDF Démász és Hódmezővásárhely között kialakult az elmúlt években.

A képviselő-testület a többi között a szolgáltató és a város között kialakult gazdasági és érdekkonfliktus hatására döntött úgy, mindent megtesz az energiaköltségek csökkentése érdekében, hiszen minden önkormányzat számára fontos, hogy minél kevesebbet költsön működésre és minél többet fejlesztésre – hangsúlyozta a politikus.

A polgármester hozzátette, az elérhető megtakarítások és a szolgáltatási színvonal javítása mellett a lépés fontos célja volt az is, hogy csökkentsék a település kiszolgáltatottságát az áramszolgáltatóval szemben.

A városban hétezer lámpatest működik, ezek javítását átalánydíjért végezte a Démász-csoport, ám "nem tartották karban a hálózatot és természetesen óriási pénzeket számláztak" - tudatta Lázár János.

Úgy fogalmazott: nemcsak a közvilágítás és az villamos energia biztosítása jelenti az üzletet Magyarországon. Háromezer-kétszáz település "horribilis biankó csekket állít ki" az áramszolgáltatóknak azzal, hogy a hálózatok karbantartását rájuk bízza, hiszen így nem a fejlesztésben érdekeltek – tette hozzá a politikus.

A beruházásról készült összegzés szerint a 750 millió forintból megvalósult fejlesztés során – a költségek felét uniós támogatás fedezte - a település közvilágításba kapcsolt valamennyi hagyományos lámpatestjét új, LED-technológiát használó fényforrásra cserélték. A 6793 lámpa korszerűsítésével az önkormányzat 35 százalékkal csökkenti a közvilágítás költségeit. Az energiatakarékos LED-technológia további előnye, hogy míg a hagyományos izzók élettartalma 12 ezer óra, a LED-fényforrásoké 60 ezer óra, s ez az üzemeltetési költségekben is jelentkezik.

Jelenlegi számítások szerint a város teljes megtakarítása 44 millió forint évente: 32 millió az energiafogyasztás mérséklése, 12 millió pedig az üzemeltetési költségek csökkenése révén. A LED-technológiát használó fényforrások az alacsonyabb energiafelhasználás ellenére erősebb és egyenletesebb megvilágítást biztosítanak a város utcáin.

 
 
Forrás: MTI
 

Olvassa el ezt is!

Útban a világhírnév felé

Útban a világhírnév felé

Május elején Papp Jázmin az isztambuli világkupán vívott a felnőttválogatottban. Az ötödik helyet a kínaiak legyőzésével érdemelték ki a magyarok.
Jelentős összegből megújulhat a belváros

Jelentős összegből megújulhat a belváros

A Belváros keleti részének átfogó megújítása kezdődhet meg Hódmezővásárhelyen az új, kétszintes parkolóház megépülésével az Ótemplom közelében.
Pláza épülhet az Aldi mellett

Pláza épülhet az Aldi mellett

A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 

És ezt már olvasta?

A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői HSZC intézményeiből összesen 26 osztályban 523 tanuló fejezte be tanulmányait a 13. technikumi és a 3/11 szakképző évfolyamokon.
 
Múzeumok éjszakája Vásárhelyen
Múzeumok éjszakája Vásárhelyen A roma jazztől az őslény-kutatáson át a porcelánöntésig a Múzeumok éjszakáján. Részletees program.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Diákolimpia döntő Vásárhelyen
Diákolimpia döntő Vásárhelyen A IV. korcsoportos Kosárlabda Diákolimpia országos döntőjét, június 12–14. között Hódmezővásárhelyen rendezték. 
 
Elítélték a vásárhelyi szurkálót
Elítélték a vásárhelyi szurkálót Első fokon öt és fél év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Törvényszék egy férfit, aki 2023 nyarán egy késsel hasba szúrta ismerősét.
 
Útrekonstrukció Vásárhelyen
Útrekonstrukció Vásárhelyen Tizenegy út felújításának elindításáról döntött a rendkívüli ülésén a hódmezővásárhelyi közgyűlés, a szükséges forrást költségvetési átcsoportosítással biztosítják.
 
Kezdődik a tiszavirágzás
Kezdődik a tiszavirágzás A következő napokban ismét tanúi lehetünk hazánk egyik legkülönlegesebb természeti csodájának, a tiszavirágzásnak.