GazdaságMeglepő de a hidegben sem fogy több gáz

2012. február 10., péntek
 
Meglepő de a hidegben sem fogy több gáz

FGSZ Földgázszállító Zrt. vezérigazgatója, Zsuga János, egy interjúban elmondta, a rendkívüli hideg ellenére nem fogy annyi gáz az országban, mint a korábbi teleken, mert az emberek takarékoskodnak.

 

 

 

 

 

Hétfőn, mínusz tízfokos átlaghőmérséklet mellett mértük az idei tél eddigi legnagyobb, 75 millió köbméteres napi fogyasztását. Valamennyi forrás, így a keleti, nyugati irányú behozatal, a stratégiai és a kereskedelmi tárolók, valamint a hazai kitermelés is teljes mértékben rendelkezésre állt. A nagynyomású gázvezetékrendszer minden probléma nélkül működött, amiért ezúton is elismerés illet valamennyi gázpiaci szereplőt. Elfagyás miatt csupán néhány tucat helyen volt szükség karbantartási, üzemzavar-elhárítási munkálatokra - mondta Zsuga.

A helyenként mért mínusz húsz fok rendkívüli, de emiatt egyetlen fogyasztó sem maradt ellátatlanul. A honi gázszállító rendszernek megfelelő tartalékai vannak: ha valami elfagy, a javításig a helyettesítés lép működésbe. A rendkívüli hidegre tekintettel munkatársaink fokozott készenlétben állnak, ami a fogyasztóknak semminemű többletköltséget nem jelent: emiatt biztosan nem kell emelni a gáz árát.

 

Régen azt mondták, a hálózat mínusz 8 fokos napi középhőmérsékletig képes garantálni az ellátást. Most nem tudnám megmondani, ez alatt mennyivel vagyunk képesek a fennakadásmentes üzemeltetésre. Az eddigi magyarországi rekordfogyasztást 2006. január 23-án mértük, amikor közel mínusz 13 fokos átlaghőmérséklet mellett egy nap alatt 90 millió köbméter fogyott. Most ugyanekkora hőmérsékletnél is jóval kevesebb lenne az igény, ugyanis egyre többet takarékoskodunk. Az elmúlt években az emberek otthonaikban lejjebb tekerték a termosztátot. A szobában már elég a 21 fok, sokan odafigyelnek és áldoznak a szigetelésre, kevesebben "fűtik az utcát". Azonos körülmények között most mintegy 15 százalékkal alacsonyabb fogyasztást mérünk, mint hat éve.

 
 
Forrás: nol.hu
 

Olvassa el ezt is!

Coca-Cola SZIN augusztus 27-30.

Coca-Cola SZIN augusztus 27-30.

Újabb nemzetközi sztárokat és hazai kedvenceket jelentettek be a SZIN szervezői. Négy napon át, több mint tíz helyszín, több mint kétszáz program.
620 alkotó 1500 alkotás

620 alkotó 1500 alkotás

A zsűri június végéig dönt arról, hogy mely műveket tekintheti meg a közönség az október első vasárnapján nyíló Őszi Tárlaton.
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.
Újabb fejlemények kastély ügyben

Újabb fejlemények kastély ügyben

A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
 

És ezt már olvasta?

Következik a Szabadság téri Óvoda
Következik a Szabadság téri Óvoda A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 
Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek