KözéletMegbeszélik, megoldják, székkutasi módra

2011. szeptember 25., vasárnap
 

Rostás János, Székkutas díszpolgára szeptember 24-én délelőtt, az összejövetel méltatásakor megköszönte a Petőfi Vadásztársaság erőfeszítéseit, hogy a földtulajdonosokkal sikerül létrehozni egy folyamatos  párbeszédet.

 

 

 

 

 

 

„Ebből mindenkinek haszna van,” mondta Dudás Ferenc szervező. „A szeptember 24-én a község sportpályája mellett tartott rendezvény meghívójára nem véletlenül került az ’Együtt a fenntartható gazdálkodásért’ mondat.”

Ennek jegyében határozta el a Székkutasi Petőfi Vadásztársaság, hogy a folyamatos koordinálással, kapcsolattartással segítik egymást: a gazdákat a növénytermesztésben, a vadásztársaságot az itt honos vadfajok eredményesebb tartásában. A Vásárhelyi Hírek kérdésére, hogyan lehet ebben egyeztetni, Dudás Ferenc a VT tagja és egyben környezetvédelmi felelőse, egy példával illusztrálva elmondta, kérték, hogy aki napraforgót vet, jelezze a VT-nek, mert akkor azon a területen jobban figyelnek a mezei nyúl populációra, mert a leggyakoribb vetések közül, a napraforgó a nyúl egyik kedvence. Tehát ezzel jóval kisebb lesz a gazdák vadkára és a vadásztársaság gazdálkodása is kiszámíthatóbb. A fenntartható egyensúly mindkét fél számára előnyös, összegezte Dudás Ferenc.

 

A jó kapcsolat ápolását szolgálta a vadásztársaság által szervezett földtulajdonos – vadász találkozó szeptember 24-én. 300 meghívót küldtek ki, 600 ebédjeggyel. 15 árus és játszóház mellett, 11 órától kora délutánig a zenés-táncos szórakoztatásról is gondoskodtak. A tornacsarnokban pedig vadásztrófea bemutató és a természet szépsége, vadvilága által ihletett festmény- és fotókiállítás volt.

 

„Tudok olyan települést, ahol acsarkodásban, veszekedésben merül ki a földtulajdonosok és a vadásztársaságok közötti kapcsolat. Mi itt Székkutason semmiképpen nem ezt az utat akarjuk járni. Örülök, hogy hasonlóan gondolkodnak az itteni gazdák is,” vonta meg a mérleget Dudás Ferenc.           

 

Olvassa el ezt is!

Útrekonstrukció Vásárhelyen

Útrekonstrukció Vásárhelyen

Tizenegy út felújításának elindításáról döntött a rendkívüli ülésén a hódmezővásárhelyi közgyűlés, a szükséges forrást költségvetési átcsoportosítással biztosítják.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Kezdődik a tiszavirágzás

Kezdődik a tiszavirágzás

A következő napokban ismét tanúi lehetünk hazánk egyik legkülönlegesebb természeti csodájának, a tiszavirágzásnak.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 

És ezt már olvasta?

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
Szóváltás késeléssel
Szóváltás késeléssel Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.