KözéletMég nagyobb biztonságban

2010. december 24., péntek
 
Még nagyobb biztonságban

A karácsonyi ünnepek utánra marad a most beszerzett mindkét újszülött melegítő asztal beüzemelése az Erzsébet Kórház szülészetén.

 

Az igen sokoldalú készülék mikroprocesszoros vezérlésével, különleges kerámia fűtőtechnikájával, komputeres diagnosztizáló, riasztórendszerével biztonságosabbá teszi a napvilágot látott kisbabák első időszakát. Hasonló funkciókkal ellátott készülék régóta van a Szülészeten, de újabbat több mint 20 éve kapott utoljára az Erzsébet Kórház. Dr. Szűcs Péter a Gyermekgyógyászati Osztály vezető főorvosa szerint biztonságosabb lesz az újszülöttek ellátása. A babák melegítése, a nyákleszívás, az oxigénellátás, sőt ha szükséges az újraélesztés is megoldott, adott esetben pedig a légzés beállítására és a szívműködés ellenőrzésére is alkalmas a reanimációs készülék. Az átröntgenezhető fekvőfelület változtatható magasságával a beavatkozást és ápolást végző személyzet munkáját nagymértékben megkönnyíti.

A készülékre a kórház pályázatot nyújtott be, amelyen azonban csak 50 százalékos támogatás elnyerésére volt lehetőség. Mint már nem először, a Tiszta Szívvel Egyesület és a Tiszta Szívvel Egyesületért Közhasznú Alapítvány segített. Az általuk szervezett rendezvények bevételéből sikerült finanszírozni a 7.5 millió forintos berendezés felét. A komplex ellátást nyújtó készülék mellett, egy kisebb beszerzésére is lehetőség nyílt. Így az ünnepek után beüzemelésre kerülő két berendezés egyikét a kritikus esetekben, míg a másikat minden baba világra jötténél használják majd.  

 

Olvassa el ezt is!

Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.
620 alkotó 1500 alkotás

620 alkotó 1500 alkotás

A zsűri június végéig dönt arról, hogy mely műveket tekintheti meg a közönség az október első vasárnapján nyíló Őszi Tárlaton.
Tűzgyújtási tilalom

Tűzgyújtási tilalom

Az elmúlt napok kánikulája és a csapadékhiány jelentősen növelte az erdőtüzek kockázatát, ezért Csongrád-Csanád vármegyékben a  tűzveszélyes időszakot hirdetnek ki.

Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott

Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott

Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 

És ezt már olvasta?

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
 
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján  Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.
 
Újabb fejlemények kastély ügyben
Újabb fejlemények kastély ügyben A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
 
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Országszerte számos múzeum, könyvtár és kiállítóhely nyitva lesz az év leghosszabb éjszakáján. Vásárhelyen is 6 helyszínen 19 programmal várják az érdeklődőket. Részletes program.