Kultúra, oktatásMatekosok kemény csatája

2017. november 25., szombat
 

Hódmezővásárhelyen a Németh László Gimnázium, Általános Iskola november 24-én rendezte a város és a környék felső tagozatos tanulói számára meghirdetett hagyományos József Attila-kupa Matematikaversenyt.

 

 

 

 

 


A versenyt négy kategóriában rendezték /5., 6., 7., 8. évfolyam/, illetve ezek összesítéséből csapatban is hirdettek eredményt. Iskolánként egy-egy csapat nevezhetett. A 4 fős csapaton kívül iskolánként, évfolyamonként 1-1 fő egyéni induló nevezett. 

 

Berger Marianna, a matematika munkaközösség vezetője tájékoztatása szerint a versenyen 100 tanuló mérte össze tudását. A verseny feladatait Szabóné Tanács Valéria és Fazekas Ilona állították össze.

 

A verseny fődíját, a kupát Szénási János fazekas, a Népművészet Mestere ajánlotta fel a pontversenyben győztes iskolának, amely idén az algyői Fehér Ignác Általános Iskola lett. Tavaly a
Németh László Gimnázium, Általános Iskola nyerte a kupát.

 

Eredmények:

 

5. osztály

1.            Barna Márton                       Szent József Kertvárosi Ált.Isk. (Karaszné Varga Magdolna)     

2.            Farkas Alma                         Varga Tamás Ált. Isk. (Balázsné Mónus Anikó)

3.            Kovács Anna                        Szent József Kertvárosi Ált.Isk. (Karaszné Varga Magdolna)

4.            Dudás Zsombor                    Fehér Ignác Ált. Isk. (Malustyik Mihályné, Zsoltné Kender Tünde)

5.            Kis Regő Bendegúz              Klauzál G. Ált. Isk. (Török Zsolt)

5.            Molnár Gergő                       NLG (Jakó Edit)

 

6. osztály

1.            Mórocz László András        Bethlen Gábor Ref. Gimn. (Kecskemétiné Nánai Marianna)

2.            Németh Bercel                    Algyői Fehér Ignác Ált. Isk. (Huszkáné Németh Csilla)

3.            Török Ádám                          Varga Tamás Ált. Isk. (Szalay Balázs)

4.            Németh Kristóf                    Szent József Kertvárosi Ált.Isk. (Móriczné Kerek Annamária)

5.            Török Csaba                         NLG (Jakó Edit)

 

7. osztály

1.            Kindlik Dániel                    NLG (Lengyel Krisztián)     

2.            Pelyva Csaba                    NLG (Berger Marianna)     

3.            Rumpler Bianka                Bethlen Gábor Ref. Gimn. (Mórocz László)                  

3.            Körmös Attila                   Algyői Fehér Ignác Ált. Isk.  (Matustyik Mihályné)       

4.            Ménesi Enikő                   Varga Tamás Ált. Isk. (Balázsné Mónus Anikó)                           

5.            Karsai Balázs                  Szent József Kertvárosi Ált.Isk. (Móriczné Kerek Annamária)                  

 

8. osztály

1.            Timár András                    NLG (Berger Marianna)     

2.            Lemaitre Lucien                NLG (Berger Marianna)                     

3.            Nagy Olga                        Algyői Fehér Ignác Ált. Isk. (Zsoltné Kender Tünde)

4.            Gémes Bence                  Szent István Ált Isk. (Béleczkiné Tatár Katalin)                            

5.            Nagy Dorka                     Liszt Ferenc Ének-zenei Ált. Isk. (Molnár László Gáborné)                       

 

Az iskolák közötti pontverseny eredménye:

1. Algyői Fehér Ignác Általános Iskola

2. Németh László Gimnázium, Általános Iskola

3. Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola

 

 

Olvassa el ezt is!

Nem voltak bekötve - halálos baleset Szikáncsnál

Nem voltak bekötve - halálos baleset Szikáncsnál

Egy ember meghalt, egy súlyosan megsérült Szikáncs közelében a ma délelőtt 10 órakor történt balesetben.
Idén is taroltak a lisztesek a Városi Diákolimpián

Idén is taroltak a lisztesek a Városi Diákolimpián

November 24-én rendezték meg a Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola tornacsarnokában az általános iskolások Városi Asztalitenisz Diákolimpiáját. Képekkel és eredményekkel!

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Jogerős ítélet a vásárhelyi gyilkossági kísérlet ügyében

Jogerős ítélet a vásárhelyi gyilkossági kísérlet ügyében

Jogerősen tizennégy év fegyházbüntetésre ítélt a Szegedi Ítélőtábla egy férfit, aki két felnőttet és egy gyereket próbált meggyilkolni egy hódmezővásárhelyi tanyán.
 

És ezt már olvasta?

Rajzpályázatot díjaztak
Rajzpályázatot díjaztak A rajzpályázatra a nagycsoportos korosztály mesefeldolgozásokat készített, amelyhez 8 ország meséiből készült könyv volt a kiindulási pontjuk.
 
Ismét érkeztek Lynx-ek Vásárhelyre
Ismét érkeztek Lynx-ek Vásárhelyre Érkeznek az új Lynx páncélozott gyalogsági harcjárművek az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandárhoz.
 
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse Április 10-én és 14-én a Nemzeti Választási Bizottság egyhangúlag megszavazta a kétszer 1 millió 614 ezer forintos bírságot a Facebook-oldalakon megjelent véleményei miatt.
 
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert Márki-Zay Péter egy Facebook-videóban közölte, hogy a Kúria jóváhagyta a Nemzeti Választási Bizottság (NVI) bírságát. Szeretné ha gyűjtéssel segítenék a bírság kifizetését.
 
24 órán át mérik a gyorshajtást
24 órán át mérik a gyorshajtást Magyar Rendőrség is Speedmarathont tart április 15-én reggel 6 órától és április 16-án reggel 6 óráig. Lista a Vásárhely és környéki helyszínekről.
 
Fölényes Tisza győzelem
Fölényes Tisza győzelem Hódmezővásárhely-Mártély lakói számára a Tisza áradása mindig bajt jelentett, tegnap este a Kossuth téren viszont ezt az "áradást" ovációval fogadták. Frissítve: április 18.
 
Idén nincs akadálya a kiállítás megrendezésének
Idén nincs akadálya a kiállítás megrendezésének A kiállítás - amely tavaly a ragadós száj- és körömfájás járvány miatt elmaradt - az állategészségügyi hatóságtól megkapta a valamennyi szükséges engedélyt.