Házon kívülMásfél ezernél több álláskeresőn segítettek a Dél-Alföldön

2011. október 30., vasárnap
 
Másfél ezernél több álláskeresőn segítettek a Dél-Alföldön

Október végén lezárul az európai uniós támogatásból megvalósuló „Út a munka világába” projekt, mely 2009. november 1-től indult és célja a Dél-alföldi régióban élő álláskeresők munkaerő-piaci esélyeinek javítása volt. Pénteken Békéscsabán a munkaügyi központban konferencia keretében ismertették az elért eredményeket.

 

 


A programba két év alatt 1710 rendelkezésre állási támogatásban, illetve bérpótló juttatásban részesülő álláskeresőt vontak be. Ebből 908-an képzéseken vettek részt, 1064-en pedig támogatás segítségével, míg 101-en támogatás nélküli üres álláshely betöltésével helyezkedtek el. A programra több mint egymilliárd forint uniós támogatást fordítottak. A konferencián elhangzott: a szeptemberi adatok alapján a résztvevők több mint harmada, a támogatás lejárta után is állásban maradt - számolt be róla a Békés Megyei Hírlap.

 

Olvassa el ezt is!

Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat

Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.
Az agrárszakma háromnapos ünnepe

Az agrárszakma háromnapos ünnepe

A XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokat május 14–16. között rendezik Hódmezővásárhelyen, a Hód-Mezőgazda Zrt. Kiállítási Centrumában.Részletes program.
Lengyel testvérvárosi látogatás

Lengyel testvérvárosi látogatás

Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
Kezdődik a szúnyoggyérítés

Kezdődik a szúnyoggyérítés

Az esőt követő felmelegedés felgyorsítja a szúnyogok fejlődését, ezért a következő napokban több helyen kell beavatkozásokat végezni.
 

És ezt már olvasta?

12 éves kislányt ütöttek el a zebrán
12 éves kislányt ütöttek el a zebrán Vásárhelyen, az Andrássy úton, a lány az úttal párhuzamos kerékpárúton közlekedett, majd leszállt a rollerről, és át akarta azt tolni.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt Terepen! címmel a feltárásokon dolgozó régésztechnikusok és önkéntesek munkáját bemutató kiállítás nyílt a Tornyai János Múzeumban.
 
Sárgulás a tradíciók jegyében
Sárgulás a tradíciók jegyében Hódmezővásárhely jellegzetességéhez tartozik, hogy a Mezőgazdasági Kara hallgatói fogatos felvonulással jelképesen elbúcsúznak a várostól is.
 
Pünkösdölő a Tájházban
Pünkösdölő a Tájházban A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 
Civil- és sportszervezeteket támogattak
Civil- és sportszervezeteket támogattak Hódmezővásárhely Önkormányzata 37,5 millió forinttal támogatta a helyi egyesületek működését. Idén megemelt kerettel, összesen 40 millió forintot osztottak ki.
 
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.