MozaikMár két rendőrség bűnügyi osztálya nyomoz

2011. március 1., kedd
 
Már két rendőrség bűnügyi osztálya nyomoz

28 milliós csalásért feljelentették azt a hódmezővásárhelyi nőt, akit azzal gyanúsítanak, hogy egymillió forintnyi aranyat és készpénzt csalt ki egy enyingi asszonytól.

 

 

A Békés Megyei Rendőr- Főkapitányság elrendelte a nyomozást  csalás alapos gyanúja miatt – tájékoztatta a Vásárhelyi Híreket Vargáné Szombathy Andrea, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A 28 millió forinttal megkárosított békéscsabai  nő feljelentést tett, amelyet követően ismeretlen tettes ellen elrendelték a nyomozást. Információink szerint azóta több megkárosított áldozat is előkerült. Mint arról már írtunk, magát A. Szilviának nevező hódmezővásárhelyi nő az újságban hirdette, hogy jóslással, sorsteremtéssel javít mások életén. Mint azt egy békéscsabai károsult elmondta, az első pillanattól pénzt kért, találkozásuk előtt tízezer forintot kellett neki átutalni, hogy megnézze, miért alakulnak rosszul a harmincas éveiben járó viharsarki vállalkozó dolgai. Az asszonytól végül összesen 28 millió forintot csalt ki a jósnő.

Információink szerint a békéscsabai áldozatot ugyanaz a személy károsította meg, aki ellen csalás miatt már nyomoz a Székesfehérvári Rendőrkapitányság. A nőt azzal gyanúsítják, hogy egymillió forintnyi aranyat és készpénzt csalt ki egy enyingi asszonytól. A Vásárhelyi Híreknek  Vargáné Szombathy Andrea, a Békés Megyei Rendőr-Főkapitányság szóvivője megerősítette, valóban azonos személyről van szó, azonban ők egyelőre ismeretlen tettes ellen indították meg a nyomozást. A sajtószóvivő hozzátette, a két rendőrkapitányság felvette egymással a kapcsolatot, a nyomozás megkönnyítése érdekében megkezdték az adatok egyeztetését.

Mint arról a Vásárhelyi Hírekben is írtunk, a békéscsabai károsult a sajtóban megjelent nyilatkozatában elmondta,– "örököltem, és az üzletem is hozott egy kis pénzt, de a magánéletem romokban hevert, amikor Ildikóval találkoztam. Ő állította: a pénz miatt rontás szállt a családomra, meg kell tisztítania a vagyont. Először kétmilliót vitt el, két napra rá újabb kétmilliót vett magához. Azt ígérte, elviszi egy szent helyre, ott megtisztítja és három hét múlva visszakapom. Egy hét múlva azonban felhívott, mondván, a rontás erős, nagyobb összeget kell ártalmatlanítania" – emlékszik Niki, aki ekkor, tavaly februárban 16,5 milliót adott át Ildikónak. De ő ezzel sem érte be: tavaly március 3-án újabb 7,6 milliót vett magához megtisztító szertartásra. – "Ekkor az első határidő már lejárt, de amikor rákérdeztem, mikor hozza vissza a pénzt, azt mondta, rengeteg a dolga, néhány napon belül felhív. Ez az ígérgetés júniusig tartott, amikor is végleg kikapcsolta a telefonját" – folytatja Niki, aki ekkor rájött: rossz emberre bízta a pénzét.

 

Olvassa el ezt is!

Készül a monográfia újabb kötete

Készül a monográfia újabb kötete

A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
Még szinte el sem indult a fűtési szezon

Még szinte el sem indult a fűtési szezon

Máris szénmonoxid veszély miatt vonultak ki a tűzoltók egy vásárhelyi és egy mindszenti családi házhoz. Időben érkeztek, ezúttal szerencsére nem volt áldozat. Hasznos tanácsok.
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

Nyert a Kosársuli az egriek ellen

Nyert a Kosársuli az egriek ellen

Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 

És ezt már olvasta?

A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 40-41. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.