GazdaságMár januártól emelkedhet a polgármesterek bére

2016. december 9., péntek
 
Már januártól emelkedhet a polgármesterek bére

Januártól akár 998 ezer forintot is hazavihet a megyei jogú város polgármestere, ha erről a parlamentben jövő héten döntés születik, ami nem kétséges.

 

 

Fotó: VH

 

 

 

A megyei jogú városok és a kerületi polgármesterek államtitkári fizetést kaphatnak majd.

Ötpárti konszenzus alakult ki a polgármesteri bérezés kérdésében, amennyiben a százalékokról is megegyezés születik, január 1-jétől életbe léphet az új rendszer – közölte Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter december 8-i, budapesti sajtótájékoztatóján. Megegyezés esetén a parlament jövő héten dönthet és januártól életbe lép az új szabályozás.

 

Lázár János tájékoztatása szerint Pintér Sándor belügyminiszter megkezdte a pártokkal az egyeztetéseket, a tervek szerint a főpolgármester miniszteri fizetést, a megyei jogú városok és a kerületi polgármesterek államtitkári fizetést kapnak, s minden más települési vezető bérét ennek egy adott százalékában határoznák meg.

 

Ha egy kistelepülés nem tudja fizetni a polgármestere bérét, akkor a Belügyminisztériumtól megkapják az összeget, ahol pedig van rá lehetőség, ott az adóbevételekből biztosítják azt. Megegyezés esetén a parlament jövő héten dönthet és januártól életbe lép az új szabályozás – mondta a tárcavezető, jelezve: az Országgyűlés december 12-én fejezi be idei munkáját.

 
 
VH-MTI
 

Olvassa el ezt is!

Megszeppenni szabad

Megszeppenni szabad

Idén is megteltek a Németh László Gimnázium, Általános Iskola előadótermei a jövőre az első osztályt kezdőkkel és szüleikkel, akiket az alsó tagozatos nevelők látták vendégül. Képekkel!

Teltház és vastaps

Teltház és vastaps

Az áldozatos, kemény munka meghozta gyümölcsét. Idén is nagy sikert aratott a Máté Taekwondo évadzáró, jótékonysági bemutatója. Sok képpel!
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
Ismét elmaradt a győzelem

Ismét elmaradt a győzelem

A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.